• Konkursy fizyczne:  Lwiątko i Eureka
          • Konkursy fizyczne: Lwiątko i Eureka

• W tym roku zostały przeprowadzone dwa Ogólnopolskie Konkursy Fizyczne. W szkole najlepszy wynik w konkursie "Lwiątko 2019" uzyskała  Andżelika Przybyło z klasy 2a (op. mgr M.Pieprzycka), zaś w konkursie "Eureka" najlepszy był Louis Hanicotte z klasy 1a (op. mgr A. Rożnowska). Gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

GRATULUJEMY również wszystkim wyróżnionym uczestnikom!!!

• Dni Jego nie znały godzin zmarnowanych

• Pod takim hasłem odbył się w czwartek, 30 maja, finał Szkolnego Konkursu o Janku Bytnarze i Szarych Szeregach. Do konkursu zakwalifikowały się trzy zespoły z klasy IA i IC. Uczestniczki zaprezentowały szeroką wiedzę dotyczącą życia i działalności „Rudego” i Jego przyjaciół. Zadania wymagały także umiejętności czytania  mapy stolicy czy planu akcji pod Arsenałem.

Po zaciętej rywalizacji I miejsce zdobyły Klaudia Kobylarz i Katarzyna Kopeć z kl. IA. II miejsce uzyskały Zuzanna Sitarz i Justyna Czajkowska z kl. IC. Na III miejscu uplasowały się Ewa Czarnecka i Martyna Halat z kl. IA.

Wszystkim uczestnikom szkolnego konkursu (półfinału i finału) o Patronie Szkoły serdecznie gratulujemy!

• Święto teatru

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru  w dniach 22- 23 maja w Miejskim Domu Kultury w Kolbuszowej odbyło się XII powiatowe święto teatru pod hasłem „Bliżej teatru” zorganizowane przez Gimnazjum  nr 2 w Kolbuszowej.

• XXVIII Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyzny"

• Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznej edycji Międzynarodowyego Konkursu "Kangur Matematyczny" wyróżnienia uzyskali Louis Hanicotte (1a) i Andżelika Przybyło (2a) - (op. J. Michalczyk).

Wysokie wyniki uzyskali też: Emilia Rząsa (1b), Joanna Mytych (1a) oraz Dawid Węglowski (3a).

Gratulujemy wyróżnionym i wszystkim uczestnikom!

• MŁODZI GŁOSUJĄ !

• Prezentujemy wyniki symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego w Liceum Ogólnokształcącym im Janka Bytnara w Kolbuszowej

• Zebranie z Rodzicami

• Szanowni Rodzice

Decyzją Podkarpackiego Kuratora Oświaty Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej zaprasza Rodziców na spotkanie w dniu 30.05.2019r. (czwartek) o godz. 16.30, które odbędzie się w budynku dydaktycznym na środkowym korytarzu.

Temat zebrania:

"Przedstawienie procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie LO Kolbuszowa oraz osoby i instytucje, do których można zgłosić się o wsparcie w sytuacjach wymagających pomocy psychologiczno-pedagogicznej i wychowawczej"

Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• OGŁOSZENIE!

• Uczniowie klas I i II

proszeni są o zwrot do biblioteki szkolnej

wypożyczonych książek

i innych materiałów bibliotecznych
            do 10.06.2019

• Wybory – Młodzi Głosują

• W związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego (które odbędą się 26 maja 2019 r.) serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów Liceum do wzięcia udziału w symulacji wyborów. Zostanie ona przeprowadzona w naszej szkole w ramach ogólnopolskiego projektu pn. „Młodzi Głosują” już w najbliższy czwartek (23 maja br.) w godz. 8:00-14:00 w sali H1.

Mamy swoje zdanie i poglądy. Program  „Młodzi Głosują” daje nam możliwość wypowiedzenia go w ważnych sprawach dla kraju i Wspólnoty Europejskiej.

Podjęte przez nas działania mają wyłącznie charakter edukacyjny i profrekwencyjny.

Serdecznie zapraszamy!

• Footballowa Kolbuszowa

• Już po raz jedenasty w dniach 1 - 2 czerwca odbędzie się impreza środowiskowa pod hasłem Footballowa Kolbuszowa, zapraszamy wolontariuszy chętnych do pomocy przy organizacji tego wydarzenia. Zgłoszenia chętnych przyjmuje - szkolny opiekun wolontariatu p. Joanna Kozubal.

• Nasi uczniowie w Polskim Radiu Rzeszów

• We wtorek, 14 maja w Polskim Radiu Rzeszów po godz. 18 będzie emitowana  audycja młodzieżowa, podczas której wystąpią nasi licealiści: Magdalena Kołodziej, Justyna Czajkowska oraz Karol Jabłoński i Filip Gołębiowski. Będą mówić o swoich pasjach oraz udziale w zajęciach prowadzonych w naszym liceum w ramach innowacji pedagogicznych.  O idei takich zajęć będzie mówić także Alina Ziętek-Salwik, polonistka prowadząca także warsztaty dziennikarskie i teatralne.

• Konkurs poezji i prozy

• W Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni odbył się 29 kwietnia br.  finał XI Powiatowego Konkursu Poezji i Prozy w tym roku obowiązywał temat „Bezpieczna przestrzeń”. Uczniowie - młodzi poeci, pisarze bardzo różnie odczytali ten temat i dzięki temu powstały wyjątkowo interesując prace.

• Powodzenia na maturze!

• "I zawsze pamiętaj, że jesteś kimś wyjątkowym. Jedyne, co musisz zrobić, to pozwolić innym zobaczyć, że taki jesteś."

Milton Ericson

MG

• Sukcesy w konkursie języka niemieckiego

• Dnia 24 kwietnia 2019r. w SP nr 1 w Kolbuszowej odbył się IX Powiatowy konkurs języka niemieckiego „Deutsch macht Spaβ”. W tej części konkursu wzięło udział 20 uczniów ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu kolbuszowskiego, którzy w eliminacjach szkolnych uzyskali najwyższe wyniki. Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Trzęsówce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni  oraz  Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Zwycięzcy w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

I miejsce – Maria Mazur (LO w Kolbuszowej)

II miejsce – Dawid Rembisz (ZST w Kolbuszowej)

III miejsce – Anna Misiak (LO w Kolbuszowej)