• Sukcesy w Konkursie Recytatorskim w Weryni

• W dniu 17.02.2023 osiem uczennic naszego Liceum wzięło udział w XV. Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Obcojęzycznej, który odbył się w Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.
        • Wspaniały sukces Kingi i Martyny (4A) w Konkursie Matematycznym im. prof. Jana Marszała

•        Z radością informujemy, że decyzją Komisji Konkursowej XXXVIII Konkursu Matematycznego im. prof. Jana Marszała nasze uczennice zajęły w finale najwyższe lokaty:

- Kinga Stolarz1. miejsce.

- Martyna Płaza3. miejsce.

Opiekę dydaktyczną nad laureatkami sprawuje p. Małgorzata Gołębiowska.

Do zawodów finałowych zakwalifikowało się 109 uczniów z 15 powiatów naszego województwa.

W ciągu 120 minut uczestnicy mieli do rozwiązania 3 bardzo wymagające, ale ciekawe problemy matematyczne.

Podczas Uroczystej Gali w piątek, 3 marca 2023 r., o godzinie 10:30 w I LO w Łańcucie nastąpi wręczenie laureatom dyplomów i nagród.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczennic.

Gratulujemy i życzymy im dalszych sukcesów!

MG

• Jesteśmy w finale!

W hali sportowej OWiR Cmolas w dniu 17 lutego 2023 r. odbył się kolejny etap rozgrywek w piłkę ręczną dziewcząt w ramach Licealiady. W zawodach na szczeblu półfinałowym uczestniczyły cztery drużyny reprezentujące szkoły: ZSE Mielec, ZS Nr 2 Stalowa Wola, LO Tarnobrzeg i LO Kolbuszowa. Nasze „szczypiornistki” wygrały swoje mecze i zajęły pierwsze miejsce w turnieju. Awansowały tym samym do najwyższego etapu rozgrywek organizowanego przez PW SZS w Rzeszowie, czyli Finału Wojewódzkiego Licealiady. W skład reprezentacji szkoły wchodziły: Oliwia Bajek, Karolina Bąba, Alicja Grądzka, Andżelika Gurdak, Karolina Hodor, Ewelina Kłek, Julia Kotula, Agata Maciąg, Maja Reguła, Marta Rozmus, Wiktoria Tęcza, Kinga Zielińska.

• Czytelniczy NIEKALENDARZ

• Biblioteka szkolna przygotowała dla Was nową zabawę. Nie potrzeba dużo, wystarczy przystąpić do CZYTELNICZEGO WYZWANIA!

NIEKALENDARZ to inspiracje, aktywności z książką i najważniejsze literackie rocznice. Składa się z 12 kart, z zadaniami na każdy miesiąc, które zachęcą do odwiedzenia biblioteki i sięgnięcia po książkę.

• Dzień Bezpiecznego Internetu w LO

• W dniu 08.02.2023 r. w Liceum rozpoczęliśmy szereg wydarzeń związanych z  obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Dla uczniów przygotowaliśmy sesję plakatową, spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej nt. zasad bezpiecznego korzystania z Internetu oraz z pedagogiem szkolnym nt. uzależnień od nowoczesnych technologii.

• IV edycja konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”

• Zachęcamy do udziału w IV edycji konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”. Przedsięwzięcie organizuje Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, a w komitecie honorowym przedsięwzięcia zasiada Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

• Językowi zwycięzcy

• 8 lutego w naszej szkole odbyły się dwa konkursy powiatowe, zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.

Wyniki prezentują się następująco:

• Tenis stołowy

• W dniu 14.02.2023r w Mielcu odbyły się zawody sportowe na szczeblu rejonowym dziewcząt i chłopców w tenisie stołowym. Nasz powiat reprezentowały trzy szkoły średnie: LO Kolbuszowa, ZST Kolbuszowa oraz ZSAE w Weryni.
        • Informacja o wynikach konkursów z języka angielskiego

• Uprzejmie informujemy, że informacja o laureatach konkursu Mistrz Języka Angielskiego oraz Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych zostanie udostępniona jutro (14 lutego) około godziny 10.00. Podany zostanie wtedy również termin uroczystego wręczenia nagród laureatom i wyróżnionym w naszym konkursie.

Wiemy z jaką niecierpliwością uczestnicy czekają na wyniki więc bardzo przepraszamy za opóźnienie.

• Bezpieczna biblioteka - bezpieczne cyfrowe życie

• Zapraszamy uczniów i nauczycieli do biblioteki szkolnej, gdzie na wystawie: “Bezpieczne cyfrowe życie” zaprezentowana została literatura poświęcona zagadnieniom cyberbezpieczeństwa, uzależnieniom od nowoczesnych technologii jak również poradniki i powieści o zbliżonej tematyce. Zachęcamy do zapoznania się z tym ważnym tematem, korzystając z zasobów naszej biblioteki.
        • Piłka siatkowa

• W dniu 03.02.2023r. odbyły się zawody sportowe na szczeblu powiatowym w piłce siatkowej dziewcząt. Nasz powiat reprezentowały następujące drużyny: LO Kolbuszowa, ZST Kolbuszowa oraz ZSA-E Werynia. Po ustaleniach organizacyjnych oraz losowaniu przystąpiono do rozgrywek.