• I miejsce w konkursie fotograficznym “Mój powiat w obiektywie”

• Gratulacje dla Wiktorii Kluk uczennicy klasy 2A, za zdobycie I miejsca w konkursie fotograficznym. Jej zdjęcie zostało docenione przez Komisję Konkursową i organizatora Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował Starosta Kolbuszowski.

Wyróżnienia za swoje fotografie otrzymały również Agnieszka Ozimek i Julia Sudoł, uczennice klasy 1A.

• Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

• Czy znasz Jakuba Małeckiego, autora powieści "Sąsiednie kolory"? To niezwykła historia o miłości, sztuce i tajemnicach, która przenosi czytelnika w świat pełen barw i emocji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej fascynującej książce i jej twórcy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (22 maja 2023 r.) o godzinie 18:00 w naszej bibliotece publicznej.
            Będzie to świetna okazja, aby porozmawiać z pisarzem, zadać mu pytania i zdobyć autograf. Nie przegap tej szansy i dołącz do nas!

•  Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin
          • Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 10 maja 2023 r. klasa 2B o profilu medycznym uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin organizowanego przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie. W ramach obchodów młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładów tematycznych związanych z działalnością Inspekcji oraz wzięła udział w pokazach obejmujących zwiedzanie Oddziału Centralnego Laboratorium w Rzeszowie dotyczącą prezentacji organizmów zagrażającym roślinom oraz metod badawczych wykorzystywanych do ich diagnostyki.

• Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich

• W XVII Konkursie wiedzy o Francji i krajach frankofońskich największą wiedzą wykazały się uczennice:

Alicja Stolarz, kl. IIIc - I miejsce

Oliwia Bogacz, kl. IIIc - II miejsce

Lidia Tylutka, kl. IIIa - III miejsce

M. Baran

• XXX TURNIEJ WIEDZY O HISTORII REGIONU

• W dniu 27.04.2023 r. odbył się I etap XXX EDYCJI TURNIEJU WIEDZY O HISTORII REGIONU przeznaczony dla uczniów szkół z terenu Powiatu Kolbuszowskiego. Nawiązując do obchodów okrągłej 160. rocznicy powstania styczniowego tematyka konkursu poświęcona jest temu największemu zrywowi narodowemu oraz jego uczestnikom z terenu Kolbuszowszczyzny.

W wyniku zaciętej rywalizacji do drugiego etapu turnieju zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Patryk Duszkiewicz - klasa 1 e (I miejsce)

Surowiec Julia – klasa 1e (II miejsce)

Karolina Chmielowiec – klasa 1 b (III miejsce)

Kinga Wójcicka – klasa 2c (IV miejsce)