• Wyniki wyborów do SU

• 24 września zostały przeprowadzone wybory online. Głosy rozłożyły się następująco:
            Aleksandra Orzech kl. 3B – 87,3%
            Anita Vesely kl. 1B – 12,7%
        • Sukces lekkoatletek w Mistrzostwach Polski U16

• W miniony weekend (21-22.09) w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w Lekkoatletyce. Bardzo dobrze zaprezentowały się uczennice LO Kolbuszowa Oliwia Bajor i Maja Pastuła zdobywając odpowiednio: Oliwia - 4 miejsce na dystansie 1000 m z przeszkodami, Maja - 5 miejsce na dystansie 300 m przez płotki. Obie trenują w klubie UKS Tiki Taka Kolbuszowa.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• 63 zawody strzeleckie "O Srebrne Muszkiety 2024" - sukces licealistek Bytnara

• W dniach 16-18 września 2024 roku Bydgoszcz stała się areną zmagań strzeleckich podczas 63. edycji ogólnopolskich zawodów „O Srebrne Muszkiety”. Tegoroczne wydarzenie zgromadziło najlepsze drużyny z całej Polski, a w rywalizacji brali udział młodzi strzelcy reprezentujący szkoły średnie. Wśród nich znalazła się również drużyna dziewcząt naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara z Kolbuszowej, która reprezentując województwo podkarpackie odniosła znaczący sukces, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji krajowej.

„O Srebrne Muszkiety” – tradycja i prestiż

Zawody „O Srebrne Muszkiety” to jedne z najbardziej prestiżowych zawodów strzeleckich w Polsce, organizowane przez Wojskowe Stowarzyszenie „Sport-Turystyka-Obronność”. Uczestnicy muszą wykazać się nie tylko doskonałą techniką strzelania, ale również opanowaniem i precyzją w sytuacjach wymagających pełnej koncentracji. Rywalizacja odbywa się w strzelaniu z karabinków bocznego zapłonu i przyciąga najlepszych młodych strzelców z całego kraju.

Zespół kolbuszowskiego liceum tworzyły trzy utalentowane uczennice: Kaja Salach - 3D, Milena Byczek - 3B oraz Agata Maciąg - 3B. Warto wspomnieć o zawodniczce rezerwowej którą była Weronika Kubiś - 3D. Trenowała ciężko z drużyną i była w każdym momencie gotowa na rywalizację pod ogromną presją. Wspólnie, dzięki zaciętej rywalizacji i precyzyjnym strzałom, zdobyły podium, zajmując wysokie 3. miejsce w klasyfikacji drużynowej na szczeblu ogólnopolskim.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Kaja Salach, która poza świetnym wynikiem w rywalizacji drużynowej, odniosła również ogromny sukces indywidualny. Dzięki doskonałym umiejętnościom i opanowaniu, Kaja zajęła 2. miejsce w klasyfikacji indywidualnej, co potwierdza jej talent i determinację. Jej wyniki przyczyniły się nie tylko do sukcesu drużyny, ale także stanowią osobisty triumf, który zasługuje na uznanie.

Drużyna z LO im. Janka Bytnara przygotowywała się do zawodów przez wiele miesięcy. Regularne treningi pod okiem trenera Zbigniewa Dziuby, poświęcenie oraz zespołowa praca przyniosły oczekiwane rezultaty. Zajęcie 3. miejsca w skali kraju to ogromne osiągnięcie, które świadczy o wysokim poziomie sportowym oraz solidnym zapleczu treningowym szkoły: profesjonalna strzelnica sportowa, wysokiej klasy karabinki sportowe - zakupione ze środków Starostwa Powiatowego oraz kurtki i rękawice sportowe zakupine ze środków Rady Rodziców LO Kolbuszowa.

Wspaniała postawa drużyny LO im. Janka Bytnara z Kolbuszowej oraz indywidualne sukcesy Kai Salach na długo zapadną w pamięć uczestnikom i kibicom tegorocznych zawodów „O Srebrne Muszkiety”. Trzecie miejsce na podium to dowód na to, że ciężka praca, talent i zaangażowanie przynoszą wymierne efekty. Zawodniczki z Kolbuszowej już teraz mogą cieszyć się z zasłużonego sukcesu i z pewnością będą inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych strzelców.

Nie pozostaje nic innego, jak z niecierpliwością czekać na kolejne sukcesy tej utalentowanej drużyny!

• Konkurs plastyczny z okazji Dnia Języków Obcych

• Regulamin konkursu
            «Znana osoba, która mnie inspiruje»

«A famous person who inspires me»
                         „La personne fameuse qui m’inspire”

„La persona famosa che mi ispira»
                             «Eine weltbekannte Person, die ich bewundere »

• Zmiana Planu Lekcji

• Dyrektor LO Kolbuszowa informuje, że od dnia 09.09.2024 r. (poniedziałek) będzie obowiązywać nowy rozkład zajęć lekcyjnych.

Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• Twoje dane – Twoja sprawa

• Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej jest uczestnikiem XV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa” w roku szkolnym 2024/2025. Celem Programu jest upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych wśród uczniów i nauczycieli poprzez poszerzenie oferty edukacyjnej szkół oraz placówek doskonalenia nauczycieli o treści związane z ochroną danych osobowych i prawem do prywatności. W ramach programu przeprowadzony będzie cykl webinarów i porad dla uczniów, nauczycieli i rodziców, szkolenia rad pedagogicznych, konkursy, zajęcia lekcyjne. Program realizowany będzie do końca czerwca 2025 roku.

Pedagog specjalny – Anna Drewnicka