• mlegitymacja

• Co to jest mLegitymacja ?

mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana
        w telefonie komórkowym.

mLegitymacja szkolna to dokument elektroniczny, który ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej lub w postaci plastikowej karty (e-legitymacji).

Za pomocą usługi mLegitymacja szkolna można:

• potwierdzić, że jest się uczniem danej szkoły,
        • skorzystać z ulg i zwolnień, które przysługują po okazaniu legitymacji.

Usługa mLegitymacja szkolna wymaga zainstalowania, na urządzeniu mobilnym, aplikacji mObywatel.

Mobilną legitymację może otrzymać każdy uczeń, któremu wcześniej wydano tradycyjną wersję dokumentu – jest ona tylko kopią. W przypadku utraty ważności „tradycyjnej” legitymacji, mobilna wersja dokumentu będzie unieważniana. Szkoła będzie mogła unieważnić dokument także w przypadku utraty mLegitymacji – z powodu np. uszkodzenia, niepoprawnego działania, czy zgubienia urządzenia mobilnego, w którym była przechowywana.

Jak aktywować usługę mLegitymacja ???

Usługa mLegitymacja szkolna wymaga zainstalowania na urządzeniu mobilnym aplikacji mObywatel.

• uruchom Aplikację mObywatel i zaloguj się do niej
        • wybierz opcję dodaj mLegitymację
        • zapoznaj się z informacją o procesie aktywacji mLegitymacji
        • zapoznaj się z regulaminem i zaakceptuj go