• Świąteczna Kartka Chemiczna

• Uczniowie naszej szkoły znowu wykazali się kreatywnością w ogłoszonym konkursie na Świąteczną Kartkę Chemiczną. Organizatorem konkursu jest Pani Monika Kabała.

• Wyniki sesji jesiennej olimpiady "Olimpus" z matematyki (2023)

•        Otrzymaliśmy wyniki sesji jesiennej ogólnopolskiej olimpiady "Olimpus" z matematyki.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom:

- Nikodemowi Wilczyńskiemu (4 m.) z klasy 1A (op. J. Michalczyk),

- Łucji Serafińskiej (14 m.) z klasy 3A (op. J. Michalczyk).

Wysokie wyniki i dyplomy uznania otrzymali:

- Zuzanna Stępień (22 m.), Michał Kopeć (24 m.), Anna Serafin (25 m.) wszyscy z klasy 1A (op. J. Michalczyk),

- Dawid Wołosz (23 m.) z klasy 2A (op. B. Chodorowska),

- Dominika Czachor (22 m.) z klasy 4A (op. J. Michalczyk).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Koordynatorem konkursu w szkole jest p. J. Michalczyk.

M.G.

• Nasza uczennica w etapie okręgowym 47. Olimpiady Języka Niemieckiego!

•

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Daria Ferko z klasy 1 C zakwalifikowała się do etapu okręgowego 47. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w dalszych przygotowaniach do olimpiady, która odbędzie się już 12 stycznia.

Opiekun dydaktyczny

Izabela Syniec

• Sukces naszych uczniów w konkursie języka niemieckiego na Uniwersytecie Rzeszowskim

• 20 listopada odbyły się eliminacje szkolne do wojewódzkiego konkursu wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego organizowanego w ramach "Zimowych Dni Kultury Austriackiej i Języka Niemieckiego"  zorganizowanych przez  Bibliotekę Austriacką Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Katedrę Germanistyki UR.

W eliminacjach szkolnych  6 uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu finałowego, który miał miejsce już 7 grudnia w Katedrze Germanistyki UR.  Uczniowie po napisaniu testu udali się do Biblioteki Austriackiej, gdzie mieli możliwość zaznajomienia się z zasobem nowo przeniesionej biblioteki, którą prowadzi Pani dr Ewa Cwanek - Florek pasjonatka kultury i historii Austrii.  Tam również odbyło się ogłoszenie wyników i uroczyste wręczenie nagród.

Dwóch uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienieSzymon Lewicki z klasy 3 D oraz Anna Micek z klasy 3 B.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy  i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu!

Opiekunowie dydaktyczni:

Izabela Syniec oraz Elżbieta Czerepkowska

• XLVII Olimpiada Języka Francuskiego - kwalifikacja do etapu okręgowego

• Z przyjemnością informujemy, że do etapu okręgowego XLVII Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowały się następujące uczennice:

KInga Wójcicka, kl. III a (op. Magdalena Maziarz)
            Noveli Starzec. kl. II b (op. Urszula Kuna)
            Laura Domański, kl. I c (op. Urszula Kuna)

Etap szkolny XLVII OJF odbył się 8.11.2023, natomiast etap okręgowy (część pisemns i ustna) odbędzie się w formie zdalnej 12.01.2024 roku

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych etapach!

Magdalena Maziarz

• Mikołajkowy Turniej Łuczniczy

• W dniu 05 grudnia odbył się I drużynowy Mikołajkowy Turniej Łuczniczy. Wzięło w nim udział 17 ekip trzyosobowych. Zwycięzcami turnieju zostały „Gwieździste strzały” w składzie Paulina Rożnowska, Gabriela Miroś, Monika Partyka, na drugim miejscu uplasowały się „Słodkie kotki 123” Szymon Kozłowski, Norbert Drałus, Krzysztof Wojtyczka, trzecie miejsce przypadło „Postrzelonym” Emilia Turowski, Paulina Furtak oraz Gabriela Bryk.
            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!
            Zapraszamy do kolejnej edycji.

• Andrzejkowe przebieranki

• Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego już kolejny rok z rzędu świętowaliśmy „Andrzejki” w przebieranym stylu.

Kreatywność naszych wspaniałych uczniów nie zna granic, czego dowodem były niesamowite kreacje inspirowane bajkami oraz filmami.

• Rozgrywki w piłkę ręczną

• Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. został rozegrany etap rejonowy zawodów w piłkę ręczną. Reprezentacje dziewcząt i chłopców naszej szkoły walczyły z różnym skutkiem. Szczypiornistki przegrały swoje mecze i odpadły z dalszych eliminacji. Drużyna chłopców zagrała bardzo dobre spotkania i pokonała zawodników z ZS Nr 2 Dębica (16:9) oraz ZS Ropczyce (15:12). Szczególnie emocjonujący był mecz z I LO Mielec, który zakończył się wynikiem 10:15 na korzyść gości (do przerwy 6:6). Pomimo jednej porażki nasza reprezentacja awansowała do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu półfinału wojewódzkiego. Najwięcej bramek dla LO Kolbuszowa rzucili: Mariusz Kosmider (10), Tomasz Serafin (8) i Hubert Wilczyński (8). Świetnie spisał się także bramkarz Jakub Trześniowski.

Skład reprezentacji chłopców: Hubert Wilczyński, Jakub Trześniowski, Serafin Tomasz, Michał Kopeć, Bartosz Sawuła, Mariusz Kośmider, Wróblewski Dorian, Sroczyk Dawid, Bryk Jakub, Burkiewicz Norbert, Tęcza Adrian, Poborca Kacper, Wilk Krystian, Gotfryd Maciej, Wołosz Dawid.