• SUKCESY W XVI POWIATOWYM KONKURSIE POEZJI I PROZY OBCOJĘZYCZNEJ

• 28 lutego 2024 r. odbył się XVI Powiatowy Konkurs Poezji i Prozy Obcojęzycznej w ZSAE w Weryni. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczennic, recytując wiersze w języku angielskim i języku niemieckim. Licealistki zaprezentowały doskonały  poziom poprawności językowej i ekspresji słowa,  odpowiednie tempo i intonację głosu.
        • Językowi zwycięzcy 2024

• Niezmiennie od dwudziestu lat w naszej szkole odbywają się dwa konkursy powiatowe, zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. 21 lutego 2024r. mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.
            Wyniki prezentują się następująco:

• Zrób coś dla innych zyskując satysfakcję dla siebie!

W najbliższy piątek i sobotę, t.j. 1 i 2 marca 2024 Regionalna Fundacja Rozwoju SERCE w Kolbuszowej jak co roku organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Wolontariusze naszego liceum zostali poproszeni o pomoc (i wierzę, że tym razem również nie zawiedziemy). Jest więc wspaniała okazja do tego, aby otworzyć swoje serca na pomoc potrzebującym i wziąć udział w akcji.
            Wszystkie zainteresowane osoby, które chcą i moga zaoferować dwie godziny swojego czasu na pomoc w Zbiórce i zechciałyby pełnić dyżury w sklepach zapraszam do kontaktu przez dziennik librus lub bezpośrednio w szkole. Dyżury można pełnić po dwie osoby lub pojedynczo.
            Prosze o zgłaszanie się do koordynatora wolontariuszy w liceum  - Joanny Kozubal

"Istnieją ludzie, którzy mają serce ze złota. Wszystko co czynią, jest odbiciem ich serdecznści

Phil Bosmans

Zapraszam do współpracy
            Joanna Kozubal

• Uczniowie klas policyjnych LO podczas ślubowania kadetów

• Nowa galeria Uczniowie klas policyjnych LO podczas ślubowania kadetów została dodana do albumu fotograficznego

23 lutego 2024 r. w budynku Liceum Ogólnokształcącego odbyło się ślubowanie uczniów klasy przygotowania wojskowego ZST. Kolegom ze szkoły sąsiedniej towarzyszyła również licealna klasa mundurowa. Uczniowie klasy policyjnej mieli okazję zaprezentować się w nowo zakupionych strojach, współfinansowanych przez organ prowadzący Zarząd Powiatu Kolbuszowskiego

Wśród licznego grona dostojnych gości znaleźli się również przedstawiciele Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Prof. Jerzy Posłuszny, Rektor WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej oraz gen. Józef Gdański, wykładowca Uczelni wzięli udział w uroczystościach.

• Turniej Łuczniczy

• Dnia 20.02.2024r. na strzelnicy przy Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej odbył się Turniej Łuczniczy z okazji 25 lecia Powiatu Kolbuszowskiego. Rywalizowało 27 drużyn dwuosobowych. Konkurs polegał na oddaniu trzech strzałów z odległości 15 m. Po serii kwalifikacyjnej grano systemem pucharowym do wyłonienia najlepszej pary.
        • Nasza uczennica już w finale 47. Olimpiady Języka Niemieckiego!

• Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że uczennica naszej szkoły Daria Ferko z klasy  1  zakwalifikowała się do finału 47. Olimpiady Języka Niemieckiego.

Po eliminacjach pisemnych w etapie okręgowym 47. OJN uczennica uzyskała wysoką liczbę punktów, która następnie umożliwiła jej wzięcie udziału w ustnej części tego etapu. Przesłuchania wszystkich zakwalifikowanych  uczestników ustnych eliminacji okręgowych odbyły się 10 lutego w Katedrze Germanistyki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Daria zdobyła tutaj już maksymalną ilość punktów.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia oraz wytrwałości w przygotowaniach do finału, który zostanie przeprowadzony już w dniach 5-7 kwietnia w Poznaniu.

Opiekun dydaktyczny

Izabela Syniec

• 32 Finał WOŚP za nami

• Dzięki hojności mieszkańców naszego powiatu udało się zebrać pond 64 tys. zł. Środki te zostaną wykorzystane na zakup sprzętu do diagnozowania i monitorowania chorób płuc.

W pracę kolbuszowskiego sztabu zaangażowali się oczywiście uczniowie naszego liceum (w tym grupa harcerzy). Nie tylko kwestowali z puszkami, pomogli też przeprowadzić turniej piłkarski, występy młodych talentów, bieg „Policz się z cukrzycą” i inne atrakcje finału. Zorganizowany przez harcerzy „Dzień Dawcy Szpiku” przyniósł 11. nowych, potencjalnych dawców.

Pomocą podczas finału WOŚP służyli także nauczyciele – zorganizowali zajęcia strzeleckie i zaopiekowali się „zmarzniętymi” wolontariuszami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!!!