Nowa galeria 80 Rocznica Akcji pod Arsenałem została dodana do albumu fotograficznego
Organizator: p. M. Miąso. Część artystyczna: kl. 1C pod opieką wychowawcy p. H. Wojtyczki. Fot.: p. P. Bujak oraz M. Guzior i W. Stępień
Nowa galeria 80 Rocznica Akcji pod Arsenałem została dodana do albumu fotograficznego
Organizator: p. M. Miąso. Część artystyczna: kl. 1C pod opieką wychowawcy p. H. Wojtyczki. Fot.: p. P. Bujak oraz M. Guzior i W. Stępień
Komitet Organizacyjny XVI Olimpiady "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej" poinformował, że Mateusz Bańka uczeń klasy 4D uzyskał tytuł FINALISTY otrzymując ocenę bardzo dobrą z I pisemnej części olimpiady. Tytuł Finalisty zwalnia Mateusza Bańkę z egzaminu maturalnego z Historii z jednoczesnym uzyskaniem wyniku 100%.
Opiekunem dydaktycznym jest mgr Małgorzata Miąso.
Wyniki Olimpiady znajdują się pod linkiem:
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów
W dniu 24 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły realizujący historię na poziomie rozszerzonym wzięli udział w zajęciach na Uniwersytecie Rzeszowskim. Był to pierwszy etap historycznego cyklu spotkań przeznaczonych dla młodzieży szkół średnich.
Tematyka zajęć była bardzo ciekawa i dotyczyła Mikołaja Kopernika jako człowieka renesansu i galicyjskich ziemian wobec powstania styczniowego. Nie zabrakło również ćwiczeń mowy podczas zajęć z emisji głosu prowadzonych w zabawnej formie. Dodatkowo w ramach praktyki po wykładach na Starym Cmentarzu w Rzeszowie udało się odnaleźć i zinterpretować mogiłę powstańczą o której wspominał prof. UR Jerzy Kuzicki.
Opiekunami wyjścia na Uniwersytet byli Pani Małgorzata Miąso i Pan Krzysztof Jaśkiewicz
Do etapu centralnego Olimpiady Języka Francuskiego zakwalifikowai się:
Zuzanna Wójcicka, kl IV c
oraz Jakub Marut, kl. III a
Zuzia i Kuba w dniu 30 marca przystąpią do części pisemnej, składającej się z testu gramatyczno-leksykalnego z elementami tłumaczenia, ćwiczeń na rozumienie tekstu pisanego oraz wypowiedzi pisemnej.
31 marca odbędzie się część ustna oparta na analizie i interpretacji fragmentu tekstu literackiego
Trzymamy kciuki !!!
Po imponującym przejściu dwóch etapów olimpiady: szkolnego i rejonowego, Martyna Płaza (4a) zakwalifikowała się do ścisłego finału (etap centralny), który odbędzie się już w najbliższą niedzielę (26 marca 2023 r.) w AGH w Krakowie.
Martynie gratulujemy i trzymamy kciuki!
Opiekę dydaktyczną sprawuje p. Małgorzata Gołębiowska.
Miło nam poinformować, że w IX Międzyszkolnym Konkursie Języka Francuskiego w Krośnie uczennica naszego liceum Emilia Micał z kl. IV D zdobyła I Miejsce.
Dzięki swoim zdolnościom językowym oraz systematycznej i wytrwałej pracy własnej Emilia zdobyła najwyższy wynik zarówno w eliminacjach szkolnych jak i na etapie okręgowym.
14 kwietnia 2023 r. odbędzie się uroczyste rozdanie nagród w II LO w Krośnie
Serdecznie gratulujemy!
Magda Baran
Dzisiaj uczniowie naszego liceum wraz z nauczycielami obchodzili pierwszy dzień wiosny. Każda z klas miała za zadanie przebrać się w wylosowany wcześniej kolor symbolizujący przyjście wiosny.
Nasza społeczność uczniowska okazała się jak zwykle niezastąpiona, stając na wysokości zadania, tym samym ubierając się w prześliczne, wiosenne barwy, które umiliły nam ten wyjątkowy dzień.
Patrycja Wiącek
SU
Nowa galeria I edycja Podkarpackich Zawodów Strzeleckich o Puchar Starosty Kolbuszowskiego została dodana do albumu fotograficznego
Otrzymaliśmy wyniki sesji zimowej olimpiady Olimpus z matematyki.
Serdecznie gratulujemy naszym laureatom:
Wysokie wyniki i dyplomy uznania otrzymali:
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorem konkursu w szkole jest p. J. Michalczyk.
MG
W dniu 09 marca 2023 r. uczniowie klasy 2B, którzy realizują innowację pedagogiczną Język Angielski w Medycynie, mieli okazję odwiedzić Laboratorium Analityczne przy Powiatowym Szpitalu w Kolbuszowej.
Dzięki uprzejmości pani kierownik laboratorium mgr Stanisławy Jemioło licealiści zobaczyli, jakie obowiązki wykonują diagności laboratoryjni w swojej codziennej pracy oraz jak wyglądają pomieszczenia laboratoryjne. Uczniowie dowiedzieli się, jakie badania są wykonywane w laboratorium, jaki sprzęt laboratoryjny jest wykorzystywany do diagnostyki, jak należy przygotować się do badań i jaką drogę pokonuje materiał badawczy po zarejestrowaniu go w laboratorium. Jak się okazało zawód diagnosty laboratoryjnego jest wielopłaszczyznowy i dlatego też bardzo ciekawy - każdy dzień przynosi nowe wyzwania, nowe przypadki chorób i nowe możliwości diagnostyki. Licealiści byli bardzo zadowoleni, że dowiedzieli się wiele cennych informacji na temat pracy personelu medycznego, co nie tylko pomoże im lepiej przyswajać wiedzę teoretyczną na zajęciach Języka angielskiego w medycynie, ale również pomoże im w wyborze właściwej ścieżki zawodowej.
Jagoda Kasak
W dniu 10 marca 2023 r. w hali sportowej SP Nr 18 w Rzeszowie rozegrano Finał Wojewódzki Licealiady w piłkę ręczną dziewcząt. W zawodach udział wzięły cztery najlepsze zespoły Podkarpacia, wyłonione z eliminacji powiatowych, rejonowych, półfinałów wojewódzkich i turnieju barażowego. Drużyny reprezentowały szkoły: ZSSport. Rzeszów (dawne V LO), ZSLic. Leżajsk, I LO Sanok i LO Kolbuszowa. Turniej rozegrano systemem
„każdy z każdym”. Faworytem finału był zespół z Rzeszowa i on też wygrał wszystkie spotkania sięgając po złote medale. Srebro zdobyły zawodniczki z Leżajska. Nasze „szczypiornistki” wygrały mecz z drużyną z Sanoka i wywalczyły brązowe medalowe miejsce na podium. Bardzo dobrze naszej bramki broniła Alicja Grądzka, a najwięcej bramek rzuciła Oliwia Bajek. W skład reprezentacji szkoły wchodziły: Oliwia Bajek, Karolina Bąba, Alicja Grądzka, Oliwa Gumieniak, Andżelika Gurdak, Karolina Hodor, Ewelina Kłek, Julia Kotula, Agata Maciąg, Maja Reguła, Marta Rozmus, Weronika Stąpor, Wiktoria Tęcza, Kinga Zielińska.
Jest to 20. medal w Finałach Wojewódzkich Licealiady wywalczony dla LO w Kolbuszowej przez szkolne reprezentacje piłki ręcznej pod opieką trenera dr. Adama Kozubala. Prowadzone przez niego drużyny „szczypiornistek” i „szczypiornistów” sześciokrotne zdobyły Mistrzostwo Podkarpacia, dziewięciokrotne wicemistrzostwo, a pięciokrotnie stawały na trzecim miejscu rozgrywek finałowych.
Dzięki spotkaniu z Komendantem Straży Miejskiej, p. Grzegorzem Dzimierą, wielu z Was już wie, że przytulisko w Kolbuszowej poszukuje wolontariuszy do wyprowadzania psów na spacery. Jest to bardzo ważny element dnia rezydentów przytuliska, szczególnie tych piesków, które cały dzień spędzają zamknięte w kojcu. Zwierzęta mają wtedy szansę swobodnie pobiegać, doświadczyć nowych zapachów, nauczyć się chodzenia na smyczy, oraz po prostu pobyć z człowiekiem i sobą nawzajem.
Zapraszam uczniów naszego LO, którzy są gotowi poświęcić godzinę w jeden, wybrany przez siebie dzień tygodnia (można oczywiście więcej;) aby pójść na spacer z psem ze schroniska. Wyprowadzanie psów odbywa się o godz.15.00 od poniedziałku do piątku, oraz o 14.00 w sobotę i w niedzielę i trwa około godziny. Nie będzie problemu jeżeli pojawicie się troszkę później.
Zainteresowanych wolontariatem zapraszam w środę, 15 marca o godz.12.10 na spotkanie informacyjno-organizacyjne. Mam nadzieję, że będzie wystarczająca ilość chętnych aby codziennie ktoś pomógł tej niewielkiej grupie pasjonatów, którzy opiekują się bezdomniakami z terenu naszej gminy.
Czekam na wszystkich zwierzolubów w sali 24.
Pozdrawiam
Anna Serafin
Po raz pierwszy Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji organizują WOJSKOWE TARGI SŁUŻBY I PRACY. To jedyne w Polsce wydarzenie w całości poświęcone promocji nowych form służby wojskowej wprowadzonych ustawą o obronie Ojczyzny. Targi odbędą się w Boguchwale oraz w 15 miastach w Polsce, 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00. Zainteresują wszystkich tych, którzy szukają ciekawej pracy, chcą podjąć nowe wyzwania w swoim życiu i zobaczyć na żywo profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego.
– Chcemy pokazać, że Wojsko Polskie to atrakcyjne, nowoczesne miejsce pracy, gdzie potrzebni są ludzie o różnych specjalnościach i zainteresowaniach. Gwarantujemy im przy tym rozwój osobisty poprzez szkolenia i kursy, możliwość awansu oraz brak rutyny – podkreśla Mariusz Błaszczak wicepremier, minister obrony narodowej.
Targi są kompleksowym sposobem informowania o dostępnych w Siłach Zbrojnych możliwościach rozwoju zawodowego zarówno w kontekście dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej jak również służby zawodowej. Każdy uczestnik będzie mógł osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych, poznać odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza, a także złożyć wniosek o powołanie do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej lub służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.
Zapraszamy na Wojskowe Targi Służby i Pracy w Boguchwale, Plac Rynek 2, Miejskie Centrum Kultury.
Nowa galeria Spotkanie ze studentami z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu została dodana do albumu fotograficznego
Spotkanie ze studentami z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu. Tematyka spotkania: Optyczne sprzężenie zwrotne. Fraktale.
Powered by aSc EduPage