• Wyniki szkolnego etapu konkursu "Matematyczny Wszechświat"

• Wyniki ogłoszone, nagrody wręczone...

Szkolna komisja konkursowa w składzie: p. Marta Skowrońska-Sitko, p. Paulina Machowska i p. Małgorzata Gołębiowska, w czwartek (19.12.20119 r.) przyznała następujące lokaty uczestnikom konkursu:

- I miejsce - Błażej Książek (1BP),

• I miejsce w koszykówce!

• Dnia 18 grudnia 2019 roku w hali Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej odbyły się zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt i chłopców. Wzięły w nich udział cztery drużyny, gospodarze oraz uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych. Grano 4x8 minut.
        • GÓRA GROSZA - akcja trwa!

• Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów
            i nauczycieli do udziału w akcji GÓRA GROSZA

Przypominamy o prowadzonej w naszej szkole akcji
            GÓRA GROSZA

Swoje grosiki można codziennie wrzucić w sali 25 (M.Baran) i 31 (M. Miąso), w „Stodole” przy barku.

W poniedziałek i wtorek uczennice z Samorządu Uczniowskiego będą prowadzić zbiórkę na długiej przerwie, natomiast w środę i czwartek (18 i 19 grudnia) zorganizujemy kiermasz ciasteczek, podczas którego będzie można przekazać swój „datek” na Górę Grosza.

Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie dla podopiecznych Towarzystwa Nasz Dom - dzieci, które nie mogą wychowywać się we własnym domu.

Za każdy Twój grosz serdecznie dziękujemy!

• Tenis stołowy rejon

• W dniu 11.12.2019r. odbyły się zawody sportowe na szczeblu rejonowym  w tenisie stołowym. Rozgrywki przeprowadzono w II LO w Dębicy. Do turnieju przystąpiły szkoły średnie (zajmujące I i II miejsca na szczeblu powiatowym)        z  powiatów m.in. dębickiego, mieleckiego, ropczycko – sędziszowskiego czy kolbuszowskiego.
        • Gratulacje dla pływaczek!

• 10.12.2019 na krytej pływalni „Fregata” w Kolbuszowej został przeprowadzony Półfinał Wojewódzki Licealiady w pływaniu dla szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach startowało ponad 140 osób ze szkół średnich z Rzeszowa, Tarnobrzegu, Głogowa Młp. Sokołowa Młp. i Kolbuszowej.
        • Piłka ręczna dziewcząt

• W rozegranych 4 grudnia 2019 roku zawodach rejonowych w piłkę ręczną, reprezentantki naszej szkoły pokazały po raz kolejny swoje wysokie umiejętności gry w tej dyscyplinie sportu.
        • Szekspir o ludzkiej naturze

• 18. uczniów, w ramach realizacji projektu pn. „Ze sztuką na ty”, sponsorowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce”, wzięło udział 10 grudnia 2019 r. w spektaklu teatralnym w rzeszowskim teatrze.

• Kolejne eliminacje okręgowe

• W sobotę 7 grudnia uczniowie naszego liceum Mateusz Bańka z I D i Wojciech Podczaski z III C wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

Z powodzeniem rozwiązali po dwa kolejne testy sprawdzające bardzo szczegółową wiedzę z zakresu praw człowieka i ich ochrony. Obaj zakwalifikowali się do etapu centralnego.

Dla Mateusza jest to już druga kwalifikacja – tydzień wcześniej znalazł się w gronie laureatów etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o UE.

Przed nimi jeszcze kolejne zmagania. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

• Awans do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego

• Miło nam poinformować, że 3 naszych uczniów zakwalifikowało się do XLIII Olimpiady Języka Francuskiego: Julia Piłat, kl. ICG, Sabina Filipowicz, kl. IBG oraz Louis Hanicotte, kl. IIA

Etap okręgowy OJF odbędzie się w Krakowie w dniu 10 stycznia 2020r.

Naszym  uczniom serdecznie gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

MB

• Powiatowe zawody w piłce siatkowej

• W dniu 05.12.2019r. odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W rozgrywkach wzięły udział trzy szkoły naszego powiatu: LO Kolbuszowa, ZSA-E Werynia oraz ZST w Kolbuszowej.
        • Szlachetna paczka przekazana

• Drodzy uczniowie, Szanowni Rodzice i Wspaniali Nauczyciele,
            wszystkim razem i kazdemu z osobna pragnę podziękować za ogromne zaangażowanie w realizację pięknej inicjatywy, jaką jest Szlachetna Paczka.
            Dzisiaj udało się sfinalizować akcję przeprowadzoną w ostatnim tygodniu w naszej szkole. Wolontariusze spakowali wszystkie dary dla wybranej Rodziny, udekorowali i opisali paczki, które jeszcze dzisiaj zostały odwiezione do bazy w Kolbuszowej, skąd w najbliższych dniach trafią do właściwych osób. Mamy nadzieję, że Nasza Rodzina będzie zadowolona i że przez Żbliżające się Święta będą mogli cieszyć się wspaniałą atmosferą, czując ciepło i życzliwość naszych serc.
            Jeszcze raz bardzo dziękuę wszystkim za pomoc.
        • Podkarpacki Meeting Olimpiad Specjalnych w Pływaniu

• W dniu 5 grudnia 2019 r. na basenie Fregata w Kolbuszowej kolejny raz odbyły się zawody w pływaniu osób niepełnosprawnych w ramach Olimpiad Specjalnych na Podkarpaciu.
            Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze mieli możliwość współuczestniczyć w sprawnym przeprowadzeniu tej pięknej olimpiady.