• Podkarpacki Meeting Olimpiad Specjalnych w Pływaniu

• W dniu 5 grudnia 2019 r. na basenie Fregata w Kolbuszowej kolejny raz odbyły się zawody w pływaniu osób niepełnosprawnych w ramach Olimpiad Specjalnych na Podkarpaciu.
            Uczniowie naszej szkoły jako wolontariusze mieli możliwość współuczestniczyć w sprawnym przeprowadzeniu tej pięknej olimpiady.
        • Zmiana Planu Lekcji

• Dyrektor LO Kolbuszowa, informuje, że od dnia 09.12.2019 (poniedziałek) będzie obowiązywać nowy podział godzin lekcyjnych. Plan będzie dostępny w godzinach wieczornych 06.12.2019r (piątek).

Dariusz Fus
            Dyrektor LO Kolbuszowa

• Adwentowy kalendarz matematyczny

• Od dnia dzisiejszego t.j.1 grudnia 2019, każdy uczeń może wziąć udział w konkursie "Adwentowy kalendarz matematyczny". Konkurs jest inicjatywą wewnątrzszkolną i polega na odkrywaniu każdego kolejnego dnia od 1.12.2019, aż do 16.12.2019 zadań z matematyki. Uczeń może przystąpić do konkursu w dowolnym momencie, ale rozwiązania zadań przyjmowane są najpóźniej dwa dni po ogłoszeniu treści danego zadania.

• Szlachetna Paczka ruszyła.

• Szlachetna Paczka to piękna inicjatywa, którą podjęła nasza społeczność szkolna. Uczniowie i wychowawcy wszystkich klas właczyli sie w tym roku do akcji i wspólnie przygotowujemy prezent dla potrzebujących. Paczka ma być zgodna z potrzebami rodziny, włożymy w jej tworzenie dużo serca, tak by osoby, które ją otrzymają, poczuły że sa dla nas ważne i że pragniemy im chociaz troszkę rozświetlić zbliżające się Święta.
            Dziękuję wszystkim za zaangażowanie :)
        • Podkarpackie święto książki

• Trzecia edycja Świątecznych Targów Książki to jedno z najważniejszych wydarzeń czytelniczych w regionie. Przez dwa dni, 22 i 23 listopada w Millenium Hall można było spotkać wielu ciekawych pisarzy m.in. pochodzącą z Podkarpacia siostrę Anastazję, czyli "Pierwszą Kucharkę Rzeczpospolitej", Katarzynę Bondę, Janusza Leona Wiśniewskiego czy Łukasz Orbitowskiego.
        • Niewątpliwie warto było !

• W piątek, 15 listopada 2019 r., w ramach realizacji projektu pn. „ Ze sztuką na ty” sponsorowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce” 15 uczniów naszego Liceum miało możliwość uczestniczenia w koncercie symfonicznym w Filharmonii Podkarpackiej.

• Świąteczna zbiórka żywności 2019

• W dniach 29 - 30 listopada 2019 r. odbędzie się świąteczna zbiórka żywności.
            W  Kolbuszowej nad tą akcją czuwa jak co roku Regionalna Fundacja Rozwoju SERCE., która zaprosiła nas do współpracy.
            Sprawne przeprowadzenie akcji możliwe jest dzięki wolontariuszom, którzy pełnią dyżury w wybranych sklepach i zachęcają kupujących, aby zechcieli podzielić się z potrzebującymi.
            Zapraszam wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w tej akcji, aby zgłaszali się na dyżury w sklepach na dwugodzinne dyżury. Wierzę, że wśród uczniów naszego liceum jest wielu dobrych ludzi - otwartych i wrażliwych na potrzeby innych.
            Zapisy prowadzi Joanna Kozubal
        • Smog – czy wiesz o nim wszystko?

• Chcielibyśmy wszyscy oddychać czystym powietrzem, jednak problem smogu nasila się w naszym kraju zwłaszcza w sezonie  zimowym. Skutki zanieczyszczonego powietrza odczuwamy coraz wyraźniej, a jego negatywny wpływ na nasze zdrowie jest potwierdzony w wielu badaniach.
        • Tenis stołowy

• W dniu 13.11.2019r. odbyły się zawody sportowe na szczeblu powiatowym w tenisie stołowym. Rozgrywki przeprowadzono w ZSA-E w Weryni. Do turnieju przystąpiły trzy szkoły średnie z naszego powiatu: LO Kolbuszowa, ZST w Kolbuszowej oraz SZA-E w Weryni.
        • Czytaj.pl 2019

• Czytaj.pl, czyli największa akcja w Polsce promującej czytelnictwo, ruszyła 1 listopada. W tym  miesiącu w 20 miastach oraz wielu mniejszych miejscowościach, w kraju oraz za jego granicami pojawiło się kilka tysięcy żółtych plakatów, które umożliwiają darmowe wypożyczenie ebooków oraz audiobooków na cały miesiąc. Nasze Liceum znalazło się wśród szkół ponadpodstawowych realizujących projekt „12 super książek”. Dzięki niemu uczniowie naszej szkoły mogą zupełnie za darmo przeczytać lub wysłuchać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Poszukajcie w szkole rozwieszonych trzech pięknych, żółtych plakatów, na których znajdziecie kod QR i czytajcie na zdrowie!

Szukaj! Skanuj! Czytaj! To takie proste.

Darmowe książki można czytać do 30 listopada 2019!

• „Głucho wszędzie, ciemno wszędzie…”

• Także i my (uczniowie biorący udział w konkursach humanistycznych) mieliśmy możliwość uczestniczyć w tym narodowym obrzędzie. 10 listopada 2019 r. Opera Królewska z Warszawy wystawiła w Podkarpackiej Filharmonii w Rzeszowie spektakl „Widma” (na podstawie „Dziadów” cz. II muzykę skomponował S. Moniuszko). Dla większości z nas była to pierwsza możliwość przeżycia  spektaklu  muzycznego, jakim jest opera.

• Misja OPATRUNEK DLA ZAMBII

• Celem akcji jest zbiórka materiałów opatrunkowych takich jak: bandaże zwykłe i elastyczne 10–15 cm szerokości, plastry, kompresy, gaza opatrunkowa, rękawiczki jednorazowe, nici chirurgiczne (Vicryl/Dexon), które pragniemy przekazać jako pomoc dla szpitala im. kard. Kozłowieckiego w Lusace i misyjnego szpitala w Katondwe w Zambii.
            Zachęcam wszystkich którym nie jest obojętne zdrowie i życie ludzi Afryki do przyłączenia sie do tej akcji. To właśnie drobne gesty każdego z nas czynią ten świat lepszym. To w nas jest moc!
            Dary dla szpitali w Zambii proszę składać u p. Joanny Kozubal do 15 listopada 2019 r.
        • „… co noc staję boso / przed zatrzaśniętą bramą / mego miasta”lski

• Słowa Z. Herberta są mottem akcji „Światełko pamięci dla Łyczakowa”. W tym roku również zbieraliśmy znicze (białe i czerwone), które przed 1 listopada trafią na lwowskie nekropolie: Łyczaków, Cmentarz Orląt i Cmentarz Janowski. Ale też na polskie groby w Strzelczyskach, Mościskach, Pnikucie i Gródku Jagiellońskim.