Wymiana uczniów do Sebes w ramach projektu Erasmus+
"Un homme sain dans un environnement sain"
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej wizyty.
Zapraszamy do obejrzenia filmu z tej wizyty.
Zbliża się ważne dla wszystkich Polaków święto pamięci o tych, którzy odeszli - 1 listopada, dlatego zapraszamy uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w akcji pn. „Światełko dla Łyczakowa”. Drugi raz zbierać będziemy biało-czerwone znicze, które zostaną zapalone na zapomnianych grobach Polaków na Ukrainie – we Lwowie, Łyczakowie, na Cmentarzu Orląt – na grobach gimnazjalistów i studentów, którzy oddali życie w obronie Polski w latach 1919 – 1921. Znicze zapłoną wszędzie tam, gdzie Polacy pielęgnowali poczucie tożsamości narodowej.
Zbiórka zniczy w naszej szkole potrwa do 19 października. Białe i czerwone znicze prosimy przynosić do p. W. Jasińskiej (sala nr14) lub do p. M. Miąso (sala nr 31).
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ślubowanie klas pierwszych (03.10.2018).
Fot. Lidia Pacyna, Natalia Rembisz, kl. 2B
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Języków Obcych.
W ramach projektu Erasmus+ «Un homme sain dans un environnement sain»
w dniach 7-10 września delegacja z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Catanzaro,
we Włoszech.
Wyniki rekrutacji uczniów na Działanie związane z uczniem się, nauczaniem i szkoleniami projektu Erasmus+
„Un homme sain dans un environnement sain”
26 września 2018r. klasa IIC wyjechała na dwudniową wycieczkę do Warszawy w ramach realizowanego projektu pn. „Niepodległa” finansowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce”.
Dnia 24 września 2018 r. odbył się w Mielcu I rzut Korespondencyjnej ligi lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych w nowej formule. Boisko stadionu „Stal” zgromadziło ok. 500 adeptów „Królowej Sportu” z 25 szkół z powiatów kolbuszowskiego, mieleckiego, dębickiego, ropczycko-sędziszowskiego. Obydwie reprezentacje kolbuszowskiego Liceum Ogólnokształcącego dziewcząt i chłopców pomimo pochmurnej i wietrznej pogody przedstawiły się bardzo dobrze.
Jaka siła jest w stanie zatrzymać w biegu licealistę? Jaka sytuacja może go zaskoczyć? Jak się okazało, wiele może się zdarzyć na szkolnym korytarzu. W piątek, 28 września, ciekawą akcję przeprowadziła grupa uczniów uczęszczających na warsztaty teatralne.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania (28.09.2018).
W piątek 28 września odbył się w naszym liceum Europejski Dzień Języków Obcych.
Z tej okazji zorganizowaliśmy wystawę plakatów konkursowych, których tematem przewodnim były symbole krajów anglojęzycznych, francuskojęzycznych i niemieckojęzycznych. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w tym konkursie. Wszystkie plakaty można zobaczyć na FB naszej szkoły: https://www.facebook.com/LOwKolbuszowej/
Tradycją jest już zorganizowana w tym dniu degustacja typowych przekąsek serwowanych w Anglii, Niemczech i Francji. Cieszymy się, że tak wielu uczniów włącza się w przygotowanie przeróżnych pyszności i wspólnie możemy je posmakować.
Europejski Dzień Języków ma na celu podkreślenie różnorodności językowej oraz przypomnienie o konieczności podejmowania nauki większej liczby języków. Znajomość każdego języka obcego jest narzędziem umożliwiającym poznawanie innej kultury, łamania stereotypów, a co za tym idzie budowanie pokoju, tolerancji i zrozumienia między ludźmi na całym świecie.
Zachęcamy więc wszystkich do nauki języków obcych :)
/NJO/
W sobotę, 22 września w kolbuszowskim MDK odbył się specjalny pokaz spektaklu przygotowanego przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie pt. „Serce bez granic”. To pierwszy spektakl, w którym wspólnie uczestniczyli członkowie warsztatów teatralnych działających przy naszym liceum.
"Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa." Bolesław Prus
Zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w koleją już edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Zbieraj Baterie i Telefony".
Bliższych informacji udziela szkolny koordynator programu - p. Małgorzata Gołębiowska.
"Polsce na gwałt potrzeba wielkiej idei" pisał S. Żeromski w „Przedwiośniu”. To właśnie ta powieść, przedstawiająca sposoby urządzania suwerennej Polski po latach zaborów, została wybrana jako tekst przewodni 7. edycji akcji Narodowe Czytanie.
Powered by aSc EduPage