• Wyłoniono zwycięzcę Konkursu na logo Klasy Policyjnej

• Komisja Konkursowa w składzie:

Dariusz Fus - dyrektor szkoły,
            Agnieszka Bałchan - bibliotekarz szkoły,
            Marta Pieprzycka - nauczyciel informatyki,

wyłoniła zwycięzcę konkursu na logo klasy policyjnej.

Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, Komisja jednogłośnie wybrała logotyp, który został wykonany przez Wiktorię Gąsior uczennicę klasy 1C nomen omen klasy policyjnej.

Zaprojektowany logotyp w postaci haftowanego emblematu będzie elementem umundurowania klasy policyjnej.

Serdecznie gratulujemy zwyciężczyni.

Dariusz Fus
            Dyrektor LO Kolbuszowa

• Sprinterka nagrodzona

• Magdalena Niemczyk, uczennica klasy 3CG, otrzymała nagrodę Zarządu Powiatu Kolbuszowskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu oraz za promowanie powiatu kolbuszowskiego na bieżniach lekkoatletycznych w Polsce, Europie i na świecie.
        • Kandydaci do Zarządu Samorządu Uczniowskieog

• Przedstawiamy plakaty wyborcze naszych dwóch kandydatów do Samorządu Uczniowskiego

WYBORY odbędą się w formie on-line w dniu 8.10.2021.
            Link zostanie wysłany do uczniów i nauczycieli poprzez dziennik elektroniczny.

Zachęcamy do udziału w wyborach

M. Miąso i M. Baran

• mLegitymacja

• mLegitymacja to uzupełnienie fizycznej (papierowej) legitymacji szkolnej – cyfrowa kopia, wyświetlana w telefonie komórkowym.

mLegitymacja szkolna to dokument elektroniczny, który ma taką samą funkcję i moc prawną jak legitymacja wydana w wersji papierowej lub w postaci plastikowej karty (e-legitymacji).

• Sztafetowe biegi przełajowe.

• Dnia 06.10.2021 r. na stadionie Fundacji na Rzecz Kultury i Sportu w Kolbuszowej odbyły się sztafetowe biegi przełajowe - eliminacje powiatowe. W zawodach wzięli udział uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Technicznych.

• Konkurs na logo klasy policyjnej

• Dyrektor szkoły ogłasza konkurs na logo klasy policyjnej.

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego graficznego symbolu (logo) dla klasy policyjnej, które będzie wykorzystywane przez szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych i itp.

Konkurs trwa od 06.10.2021 r. do 13.10.2021 r. Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów naszej szkoły.

Podpisane prace konkursowe (imię i nazwisko, klasa) należy składać zgodnie z wymaganiami zawartymi w regulaminie do dnia 13.10.2021 r. do biblioteki szkolnej lub drogą elektroniczną do p. Marty Pieprzyckiej: email: marta.pieprzycka@lokolbuszowa.pl

Szczegóły konkursu:  Regulamin konkursu na logo klasy policyjnej

• Światowy Dzień Serca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• W czwartkowy pochmurny dzień, trzydziestego września, uczniowie klasy 1A i 3BP przygotowali dla swoich kolegów małą niespodziankę. Podczas trzeciej lekcji przeczytali w klasach fragmenty utworów dotyczących serca.  Ten centralny narząd układu krwionośnego stał się bohaterem spotkań z okazji obchodów Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

• Wyniki konkurs plastycznego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych

• Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, gdzie uczniowie zaprezentowali książki, które warto przeczytać.
            Uczniowie oraz nauczyciele w internetowej ankiecie głosowali na najlepsze plakaty. Wyniki prezentują się następująco:

I miejsce: Katarzyna Podgórska kl.3AP
            II miejsce: Oliwia Komaniecka kl.3BG
            III miejsce: Sabina Filipowicz kl.3BG
            wyróżnienie:
            Zuzanna Kapusta kl.3CG
            Martyna Wiktor kl.3BP

Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
        • Czytamy z SERCEM

• W najbliższy czwartek zorganizowana zostanie Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Czytamy z Sercem”. Ta incjatywa czytelnicza, łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.

• „Czas ucieka, wieczność czeka…”

• W dniach 2-3 września 2021 r. 16 uczniów naszego Liceum odbyło wycieczkę do Wadowic i Krakowa w ramach projektu ,,Mój Papież” sponsorowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce”. Celem dwudniowej wycieczki było poznanie miejsc związanych z życiem i działalnością Karola Wojtyły  w jego rodzinnym mieście i grodzie Kraka.