• Spotkanie autorskie z Sylwią Trojanowską

• Pisarka, trener biznesu i coach. Zakochana w Szczecinie, muzyce filmowej oraz Italii.
            Jest autorką powieści obyczajowych oraz sztuk teatralnych.

Spotkanie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej!

22 czerwca 2022 (środa) o godzinie 17:00
            ZAPRASZAMY!

• LO Kolbuszowa ZŁOTĄ EUROPEJSKĄ SZKOŁĄ PRAWORZĄDNOŚCI RP

• Miło nam poinformować, że w Rankingu  COPTIOSH za rok szkolny 2020/2021 nasze liceum zostało ZŁOTĄ EUROPEJSKĄ SZKOŁĄ PRAWORZĄDNOŚCI RP - 46 miejsce w Polsce. Tak wysokie miejsce jest zasługą wybitnych osiągnięć Mateusza Bańki ucznia obecnie klasy 3DP, który został podwójnym laureatem Ogólnopolskich Olimpiad - Wiedzy o III RP i Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym oraz potrójnym finalistą Ogólnopolskich Olimpiad - Wiedzy o Społeczeństwie, Wiedzy Historycznej i Wiedzy o UE. Opiekunami dydaktycznymi były mgr Halina Wojtyczka i mgr Małgorzata Miąso. Mateusz Bańka ma wstęp wolny na kierunki prawne i humanistyczne na wszystkie uczelnie w Polsce.

W obecnym roku szkolnym 2021/2022 Mateusz Bańka jest poczwórnym laureatem Ogólnopolskich Olimpiad: Wiedzy o III RP,  Wiedzy o Społeczeństwie, Wiedzy Historycznej i Wiedzy o UE. W nadchodzącym tygodniu będzie walczył o 5 tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie: Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Opiekunami dydaktycznymi są mgr Halina Wojtyczka i mgr Małgorzata Miąso. Więcej informacji na stronie: coptiosh.eu/XI-Ranking-2022-za-rok-szkolny-2020-21_1289.html

Gratuluję i życzę powodzenia

Dariusz Fus

Dyrektor LO Kolbuszowa

• Kolekcja pucharów coraz bogatsza

• W ubiegłym roku szkolnym, uczeń klasy III o profilu humanistyczno – prawnym, Mateusz Bańka z sukcesem reprezentował LO im. Janka Bytnara w  eliminacjach centralnych olimpiad organizowanych przez COPTIOSH w Białymstoku. W bieżącym roku Mateusz zdecydowanie podniósł sobie poprzeczkę. Wziął udział w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie oraz Olimpiadzie Wiedzy o III RP. W każdej z nich uzyskał tytuł laureata, a w dwóch ostatnich zdobył podium – OWoS drugie miejsce, OWoIIIRP miejsce trzecie.

Za każdym sukcesem wiąże się bogatszy wachlarz możliwości studiowania (indeksy), zaproszenia na wycieczki do Brukseli i Strasburga finansowane przez europosłów, bogaty wybór pucharów oraz oczywiście satysfakcja bycia jednym z najlepszych w Polsce.

Gratulujemy sukcesów!

Trzymamy kciuki za kolejne.

• Piknik szkolny 2022

• Dnia 06 czerwca 2022 r. na terenie przylegającym do naszego LO przy znakomitej pogodzie i atmosferze w ramach rozpoczęcia obchodów Jubileuszu 110-lecia LO odbył się piknik szkolny.
        • OGŁOSZENIE!

• Uczniowie

proszeni są o zwrot do biblioteki szkolnej

wypożyczonych książek

i innych materiałów bibliotecznych

do 15.06.2022

• Tatry

• Nowa galeria Tatry została dodana do albumu fotograficznego

Wycieczka klas 3ap i 3cp w dniach 26-27.05.2022

• Wycieczka do Wrocławia

• Wycieczka do Wrocławia klas 3bp i 3dp w dniach 23 - 24.05.2022r. W programie pierwszego dnia była gra miejska na Rynku Wrocławia oraz ogladnięcie Panoramy Racławickiej. W kolejnym dniu młodzież zwiedzała Ostrów Tumski. Rejsem po Odrze dotarliśmy do  ZOO.  Podróż do Wrocławia jak i powrót odbyła się pociągiem Polskich Koleji Państwowych.

Opiekunowie: panie M. Pieprzycka, M. Kabała, A. Rożnowska.

• Już znamy zwycięzców wiosennej edycji olimpiady OLIMPUS z języka niemieckiego!

• Otrzymaliśmy już wyniki wiosennej edycji olimpiady OLIMPUS z języka niemieckiego.

Wśród laureatów znaleźli się:

Weronika Mokrzycka z klasy 1D
            Milena Kusak z klasy 2B
            Martyna Ragan z klasy 3CG
            Zuzanna Wygoda z klasy 3AP

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom i życzymy im sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Opiekun dydaktyczny:

Izabela Syniec
            Elżbieta Czerepkowska

• Wyniki sesji wiosennej olimpiady OLIMPUS z matematyki

• Otrzymaliśmy wyniki sesji wiosennej ogólnopolskiej olimpiady OLIMPUS z matematyki.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom: Kindze Stolarz (7m.) i Martynie Płazie (14 m.) z klasy 3AP (op. M. Gołębiowska).

Wysokie wyniki i dyplomy uznania otrzymali również Łucja Serafińska  (17 m.) z klasy 1A (op. H. Mianowska) i Michał Mazur (17 m.) z klasy 3AG (op.  J. Michalczyk).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• XVI Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe

• Oliwia Łukaszyk, uczennica klasy pierwszej została laureatką finału XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Nasza uczennica  zajęła drugie miejsce w kategorii szkół średnich i uzyskała tytuł laureatki. Cieszący się szerokim zainteresowaniem konkurs miał na celu przybliżenie młodemu pokoleniu sylwetki o. Kolbego, wyjątkowej osoby, kojarzonej przede wszystkim jako Męczennika z Auschwitz, a zarazem ofiary niemieckiego nazizmu.

Droga do zwycięstwa była długa, po etapie szkolnym i diecezjalnym do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowało się 128 uczniów. Do etapu ustnego 10 najlepszych osób. Wynik Oliwi to niesamowity sukces z którego jesteśmy dumni nie tylko jako społeczność Liceum, ale także jako diecezja Rzeszowska. Oliwia o swoim sukcesie opowiedziała na falach Katolickiego Radia Via. Link do wywiadu: https://liblink.pl/Kfn8xgfsofOprócz nagrody rzeczowej (aparat fotograficzny) Oliwia otrzymała także indeks na jedną z pięciu uczelni wyższych w Polsce: w Lublinie, Krakowie, Warszawie, Zamościu i Olsztynie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

ks. Mariusz Uryniak