• Piłka siatkowa

• W dniu 30.03.2022 r. odbyły się zawody sportowe na szczeblu powiatowym      w piłce siatkowej dziewcząt. W turnieju udział wzięły dwie drużyny: LO Kolbuszowa oraz ZST Kolbuszowa. Po ustaleniu szczegółów przystąpiono do rozgrywek. Rywalizacja zakończyła się zwycięstwem zawodniczek z LO Kolbuszowa rezultatem 2 – 0 (25:7; 25:17).

• Targi edukacyjne w Rzeszowie

•

W dniach 29, 30 marca 2022 roku uczniowie z klas IIIBG  i III CG uczestniczyli
            w Targach Edukacyjnych na hali widowiskowo – sportowej na Podpromiu  w Rzeszowie.

Podczas targów swoje oferty zaprezentowało kilkadziesiąt uczelni zarówno z regionu, jak i z całej Polski. Uczelnie z Podkarpacia ciągle modyfikują i uatrakcyjniają swoją ofertę kierunków, tak aby przyciągnąć młodych ludzi z całej Polski. Na Uniwersytecie Rzeszowskim od kilku lat najwięcej maturzystów stara się dostać na kierunek lekarski. Na WSPIA nowością w tym roku jest kryminologia. Na targach można było odwiedzić stoiska najbardziej obleganych uczelni w Polsce, tj. U. J, KUL, czy UMCS. Znalazły się  też cieszące coraz większym zainteresowaniem uczelnie wojskowe.

Poza ofertą konkretnych uczelni Targi oferowały udział w ciekawych warsztatach
             i prezentacjach tj. pokazy z fizyki, odpowiedzialność karna nieletnich, czy inżynier we współczesnym świecie.

Ewa Pindel, doradca zawodowy

• ZAWODY W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

• W dniach 21 - 23 marca 2022r. w murach naszej szkoły odbył się szkolny konkurs z udzielania pierwszej pomocy. W zmaganiach wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów reprezentujących poszczególne klasy. Celem rywalizacji było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.
        • Wirtualna sesja plakatowa z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

• Jak co roku z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas pierwszych przygotowali plakaty dotyczące wybranych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w sieci. Plakaty zostały wykonane w formie cyfrowej. Najciekawsze prace są umieszczone w prezentacji, do której obejrzenia zapraszamy.

Dziękujemy za udział w obchodach DBI.

Koordynatorzy: M. Pieprzycka, A. Bałchan

• Wiosenne porządki - zbiórka elektrośmieci wsparciem OSP

• Ochotnicze straże pożarne (OSP) realizują zadania na rzecz ochrony ludności, ochrony przeciwpożarowej oraz ratownictwa, a także prowadzą na szeroką skalę działania profilaktyczne.

Przy okazji wiosennych porządków - możemy realnie wesprzeć jedną z najbardziej aktywnych jednostek w naszym powiecie - OSP w Kolbuszowej Dolnej.

Zapraszamy do uczestnictwa w akcji zbiórki elektrośmieci.

Zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny (z wyjątkiem pojemników po tuszach do drukarek), baterie - można dostarczać w godzinach 8:00 - 15:00 w terminie od 17 marca do 01 kwietnia 2022 r. (w dni powszednie do LO w Kolbuszowej - 1. wejście od strony boiska wielofunkcyjnego, a w soboty do remizy OSP w Kolbuszowej Dolnej).

Bliższych informacji udziela p. Małgorzata Gołębiowska.

Serdecznie zapraszamy.

MG

• Międzynarodowy Dzień Matematyki (Dzień Liczby Pi)

• 14 III obchodzony jest po raz trzeci Międzynarodowy Dzień Matematyki (Dzień Liczby Pi) proklamowany rezolucją 40. sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 2019 roku. Dzień ten jest też rocznicą urodzin sławnych postaci świata nauki: Wacława Sierpińskiego i Alberta Einsteina, a także rocznicą śmiercStephena Hawkinga.

Oczywiście w naszej szkole również uczciliśmy święto "królowej nauk":

• wszyscy uczniowie przystąpili do I etapu Ogólnoszkolnego Konkursu Matematyczno-Logicznego "LOgik" (finał odbędzie się 28 marca 2022 r.)
            • w gablocie obok sali "pod zegarem" (H02) można zapoznać się z różnymi formułami na liczbę pi
            • chętni uczniowie wyrazili strojem lub posiadanym akcesorium to szczególne święto.

• Wyniki zimowej edycji olimpiady  OLIMPUS z języka niemieckiego

•

Otrzymaliśmy już wyniki zimowej edycji ogólnopolskiej olimpiady z języka niemieckiego OLIMPUS.

Serdecznie gratulujemy naszym laureatom Zuzannie Wygodzie  z klasy 3 AP oraz Martynie Ragan z klasy 3 CG.

Życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Opiekun dydaktyczny

Izabela Syniec

• Językowi zwycięzcy

• Na początku marca w naszej szkole odbyły się dwa konkursy powiatowe, zarówno dla szkół podstawowych jak i średnich. Mieliśmy przyjemność gościć uczniów oraz nauczycieli z różnych szkół.

Wyniki prezentują się następująco:

• Paczka dla Uchodźcy

• Samorząd Szkolny wraz z harcerzmi z drużyny działąjącej przy naszej szkole przyłączyli się do akcji "Paczka dla Uchodźcy". Dary dla mieszkańców Ukrainy, zostały zbierane i 04.03.2022r.  zawiezione do Lwowa i Kamionki Bużańskiej.
            Wszystkim ofiarodawcom gorąco dziękujemy!!!
        • Wsparcie psychologiczne w naszym liceum

• Od wtorku (1 marca 2022 r.) społeczność naszego liceum może korzystać z profesjonalnego wsparcia psychologa, pani mgr Zuzanny Kopeć (absolwetnki LO w Kolbuszowej i UJ w Krakowie).

Psycholog przyjmuje:

• we wtorek w godz.: 8,00 - 11,00
            • w środę w godz.: 8.00 - 9.00
            • w czwartek w godz.: 8.00 - 11.00.

Zapraszamy!