• Sukces Andżeliki Kurpisz

• 30.03.2016 09:08
        • Uczennica naszego liceum Andżelika Kurpisz z kl.3d  została laureatką II edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach! Andżelika wywalczyła indeks na wyższą uczelnię i nagrody rzeczowe w centralnych zawodach, które odbyły się w 19 i 20 marca w Warszawie.
        • Andżelika Kurpisz w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach

• 20.12.2015 20:10
        • Angelika Kurpisz zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski, wspieranej przez 15 uniwersytetów z całej Polski i Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie- podkarpackim partnerem organizatorów olimpiady.
          W pierwszym etapie należało przygotować pracę w formie eseju, filmu lub fotoreportażu na jeden z podanych tematów. Andżelika pomyślnie przeszła ten etap pisząc esej nt. Dziennikarz – odpowiedzialność za słowo. Drugi etap był sprawdzianem wiedzy. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować się z podanych zagadnień z zakresu wiedzy o mediach. W tym etapie, który miał miejsce 18 grudnia br. w  WSiZ w Rzeszowie wyłoniono 10 laureatów spośród 82 osób, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Andżelika zajęła 7 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finałowego etapu olimpiady. W Warszawie będzie walczyć z kandydatami z całej Polski.
          Andżelika oraz jej opiekunka Alina Ziętek-Salwik otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. W marcu Andżelika będzie walczyć o miejsce w finale, ale także o indeks na wyższą uczelnię.
          (AZS)

• Z wizytą w Telewizji Rzeszów

• 28.09.2015 12:05
        • Dla grup dziennikarskich w naszej szkole każda okazja do poznania pracy redaktora ,,od kuchni” jest ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Szansa na zdobycie nowej wiedzy na temat mediów  nadarzyła się 14-tego września 2015r. Tego dnia uczniowie z warsztatów dziennikarskich(1c, 2d i 3d), odwiedzili Telewizję Rzeszów.

• Warsztaty dziennikarskie w naszej szkole

• 28.09.2015 11:54
        • Warsztaty dziennikarskie to innowacja pedagogiczna prowadzona w naszej szkole od kilku lat. Zajęcia warsztatowe stanowią integralną część języka polskiego; rozszerzają zawarte w programie nauczania  treści dotyczące szeroko rozumianego kształcenia kulturowo-literackiego i językowego.

Warsztaty dziennikarskie to zajęcia dla osób w Liceum Ogólnokształcącym im. Janka Bytnara w Kolbuszowej, w klasie humanistycznej. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu przez dwa lata nauki.