• 78 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

• 29.09.2017 18:07
        • 27 września obchodziliśmy 78 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. O tym wydarzeniu pamiętaliśmy także w naszej szkole.
          Polskie Państwo Podziemne to tajne struktury państwa polskiego, istniejące w czasie II wojny światowej, podlegające Rządowi RP na uchodźstwie. Określenie to po raz pierwszy   pojawiło się na łamach Biuletynu Informacyjnego  13 stycznia 1944 roku.
        • Jak czytać, aby dowiedzieć się prawdy?

• 23.06.2017 08:50
        • Na podsumowanie współpracy z WSIiZ w tym roku szkolnym, 13 czerwca br. dr Barbara Przywara, adiunkt w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przeprowadziła w naszym liceum zajęcia nt: Czy media kłamią? Podstawowe kryteria krytycznego myślenia odbiorcy mediów.
        • Lekcje prowadzone przez pracowników WSIiZ

• 24.02.2017 11:48
        • We wtorek, 21 lutego br. w naszym liceum odbyły się drugie zajęcia prowadzone przez pracownika Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ta współpraca rozpoczęła się oficjalnie 21 listopada 2016 r. kiedy to w siedzibie WSIiZ w Rzeszowie dyrektor LO Dariusz Fus odebrał nominację kwalifikującą nasze klasy dziennikarskie do objęcia ich patronatem wyższej uczelni i podpisał umowę o współpracy. Pierwsze spotkanie  miało miejsce w grudniu i wtedy mgr Róża Klimczak prowadziła zajęcia warsztatowe nt. Językowe warsztaty dziennikarskie, czyli co ma dziennikarz z oswojenia języka, a co język z władzy nad dziennikarzem. Tym razem mgr Maciej Kisała z WSIiZ poprowadził lekcję nt.Smartfon - Twoje centrum multimedialne.
        • Gazetka świąteczna kl.2c

• 01.01.2017 21:48
        • Zapraszamy do przeczytania okolicznościowej gazetki świąteczno-noworocznej wykonanej przez uczniów kl.2c na warszatatach dziennikarskich