• Lekcje prowadzone przez pracowników WSIiZ

• 24.02.2017 11:48
      • We wtorek, 21 lutego br. w naszym liceum odbyły się drugie zajęcia prowadzone przez pracownika Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ta współpraca rozpoczęła się oficjalnie 21 listopada 2016 r. kiedy to w siedzibie WSIiZ w Rzeszowie dyrektor LO Dariusz Fus odebrał nominację kwalifikującą nasze klasy dziennikarskie do objęcia ich patronatem wyższej uczelni i podpisał umowę o współpracy. Pierwsze spotkanie  miało miejsce w grudniu i wtedy mgr Róża Klimczak prowadziła zajęcia warsztatowe nt. Językowe warsztaty dziennikarskie, czyli co ma dziennikarz z oswojenia języka, a co język z władzy nad dziennikarzem. Tym razem mgr Maciej Kisała z WSIiZ poprowadził lekcję nt.Smartfon - Twoje centrum multimedialne.
      • Mówił o tym jak tworzyć wartościowe treści za pomocą telefonu komórkowego i komputera. Pokazywał strony internetowe dostępne dla uczniów ( zwłaszcza jeśli chodzi o ceny), gdzie można zdobyć wiedzę na temat podstawowego opracowania materiału filmowego, ale także pokazywał jak przy pomocy bardzo prostych metod zrobić profesjonalne zdjęcia i nakręcić filmiki.

Najważniejszym przesłaniem tego spotkania była jednak myśl, aby młodzi ludzie podejmowali próby twórcze, aby po prostu chciało się chcieć coś robić, aby rozbudzać swoje pasje i rozwijać  zdolności., bo jedyną drogą do tego, aby mieć ciekawe życie, jest aktywność twórcza i kreatywność. I wcale nie potrzeba do tego wielkich pieniędzy.

AZS