• Sukces Basi Czusz!

• 19.12.2017 00:53
        • Basia Czusz zajęła pierwsze miejsce w etapie okręgowym IV Olimpiady Wiedzy o Mediach, który miał miejsce 15 grudnia w Rzeszowie w budynku WSIiZ. Tym samym 16 i 17 marca 2018 roku Basia będzie walczyć w Warszawie o indeks na dziennikarstwo na wybranym przez siebie uniwersytecie w Polsce!

Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego podjął inicjatywę zorganizowania Olimpiady Wiedzy o Mediach, której uczestnicy – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – walczyć będą o 48 indeksów na studia dziennikarskie oraz o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów, a także  o staże w redakcjach na terenie całego kraju. Celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej.

Pierwszy etap polegał na napisaniu eseju lub stworzeniu filmu czy fotokastu na jeden spośród pięciu podanych tematów. 24 listopada otrzymaliśmy od  Ewy Kuźniar - pani Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Wiedzy o Mediach w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej  Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie ogromnie dla nas miłą wiadomość: Decyzją Komitetu Okręgowego, z dnia 24.11.2017 roku, informujemy, iż 20 uczniów Państwa szkoły zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach. Są to: Barbara Czusz, Magdalena Kołodziej, Emilia Bogacz, Jakub Michałek, Karolina Karkut, Gabriela Przybyło, Dominika Szczur, Małgorzata Urban, Dawid Wiącek, Magdalena Hałdaś, Szymon Jagodziński, Karolina Konsur, Eryk Reguła, Agata Ryczek, Aleksandra Chudzik, Sylwia Lis, Katarzyna Partyka, Anna Sobolewska, Weronika Starzec, Katarzyna Żelazo.

Okazało się, że w Podkarpackim Okręgu kolbuszowskie Liceum Ogólnokształcące  znalazło się na pierwszym miejsce i potwierdził to Dyplom  dla Aliny Ziętek-Salwik w podziękowaniu za opiekę i przygotowanie największej liczby uczniów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady.

Piątkowe zmagania polegały na napisaniu testu z bardzo rozległej wiedzy dziennikarskiej. Dziesięć osób (spośród 64) zakwalifikowało się do dalszej rywalizacji.  Cieszy, że nasza uczennica zajęła w Rzeszowie pierwsze miejsce. Ważne jest także to, że wprowadzenie kształcenia medialnego w klasach humanistycznych przynosi efekty.

AZS

• Może będziemy radiowcami?

• 25.10.2017 11:28
        • Uczniowie z profilu humanistycznego uczący się dziennikarstwa rozpoczęli indywidualne praktyki radiowe. Od kilku lat, we wtorki, „Twoje Radio Cmolas” z życzliwością przyjmuje licealistów, aby pokazać im jak wygląda praca w radiu niejako „od środka”.