• Basia Czusz w finale III Olimpiady Wiedzy o Mediach

• 18.12.2016 20:06
        • Basia Czusz w finale III Olimpiady Wiedzy o Mediach

W piątek, 16 grudnia w siedzibie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się okręgowy etap III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski przy udziale 15 uczelni z całego kraju, w tym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.  Spośród 65 osób z Podkarpacia, ubiegających o możliwość wzięcia udziału w centralnych zmaganiach, Basia Czusz z grupy dziennikarskiej kl.2c po skomplikowanym teście z wiedzy, znalazła się na trzecim miejscu, tym samym zakwalifikowała się do finału i w dniach 17-18 marca 2017 r. będzie walczyć w Warszawie na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego o tytuł laureata, prestiżowe staże w redakcjach oraz nagrody rzeczowe. Niestety, zgodnie z regulaminem, Basia nie będzie uczestniczyć w tym roku w zmaganiach o indeks na dziennikarstwo, ponieważ nie jest tegoroczną maturzystką, ale mamy nadzieje, że będzie miała taką możliwość w przyszłym roku, jeśli już teraz posiada tak duży zasób wiedzy w tej dziedzinie.
          Sukcesem naszej szkoły było wprowadzenie rekordowej liczby,   jedenastu uczennic do drugiego etapu Olimpiady. Były to: Emilia Bogacz; Barbara Czusz; Wiktoria Jemioło; Karolina Konsur; Magdalena Kołodziej; Sylwia Lis; Natalia Panek; Katarzyna Partykę; Wiktoria Starzec; Karolina Sudoł; Karolina Żądło i Katarzyna Żelazo. Zistały one zakwalifikowane do II etapu na podstawie   pracy- eseju na jeden spośród pięciu tematów ogłoszonych przez Komitet Olimpiady, Komisja Kwalifikacyjna Okręgu Podkarpackiego oceniła prace i wybrała najlepsze.
          Opiekunka Alina Ziętek-Salwik dostała specjalne podziękowanie i nagrody książkowe za przygotowanie największej liczby uczniów zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady.
              AZS
        • Radio i telewizja  „od kuchni”
        • Radio i telewizja „od kuchni”

• 19.10.2016 09:05
        • We wtorek, 4. października, wybraliśmy się do Polskiego Radia PR I, PR II oraz PR IV i TVP S.A. w Warszawie. Oczywiście w ramach warsztatów dziennikarskich, ale nie tylko, bo zabrały się  nami osoby, które chciały zobaczyć kulisy pracy dziennikarzy.

• Kim jest data scientist?

• 14.06.2016 23:18
        • Czym zajmuje się broker informacji? Gdzie można spotkać trendsetterów czy coolhunterów? Na te i na wiele innych ciekawych pytań można było uzyskać odpowiedź na konferencji New Media Meeting, zorganizowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 14 czerwca 2016.
        • Warsztaty z Robertem Janowskim

• 01.06.2016 13:16
        • Jak znaleźć swój cel w życiu, czyli warsztaty z Robertem Janowskim
          Miło nam poinformować, że aż 12 uczennic naszego liceum (przede wszystkim  uczestniczki warsztatów dziennikarskich) wzięło udział w zamkniętych warsztatach z Robertem Janowskim, zatytułowane „Być sobą profesjonalnie”, które odbyły się 31 maja br. w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Warsztaty stanowiły część projektu „Laboratorium wizerunku Roberta Janowskiego” i są skierowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.