• Z wizytą w Telewizji Rzeszów

• 28.09.2015 12:05
      • Dla grup dziennikarskich w naszej szkole każda okazja do poznania pracy redaktora ,,od kuchni” jest ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Szansa na zdobycie nowej wiedzy na temat mediów  nadarzyła się 14-tego września 2015r. Tego dnia uczniowie z warsztatów dziennikarskich(1c, 2d i 3d), odwiedzili Telewizję Rzeszów.

• Wizytę rozpoczęliśmy od zwiedzania telewizyjnego archiwum.  Przez przeszło 20 lat w tym pomieszczeniu każdego dnia przegrywane są audycje.  Tysiące kaset i płyt CD , poukładane w równych rzędach, ponumerowane i oznaczone datą, zrobiło na nas duże wrażenie. Dzięki rzetelnej pracy i pedantycznej wręcz  dokładności pracowników telewizji,  możemy nawet po latach  dotrzeć do dowolnej audycji z danego dnia na interesujący nas temat.

Następnie przeszliśmy do pokoju reżyserskiego gdzie realizowane są audycje. Wysłuchaliśmy wykładu na temat historii telewizji, poznaliśmy jej ewolucję na przestrzeni lat oraz wzbogaciliśmy swoją wiedzę o cenne informacje z zakresu rzemiosła dziennikarskiego.

Po solidnej dawce wiedzy teoretycznej, nadszedł czas na praktykę. Udaliśmy się  do studia telewizyjnego, gdzie codziennie nagrywane są wiadomości regionalne oraz pogoda dla województwa Podkarpackiego.  Odważniejsi z nas spróbowali swoich sił na miejscu prezentera wiadomości lub prognozy pogody. Mieliśmy również możliwość zabawienia się w operatora kamery i nagrania poczynań kolegów. Oglądanie swoich znajomych na ekranie telewizyjnym wczuwających się w rolę prezenterów, było zabawnym i imponującym doświadczeniem.

Cóż, pozostaje tylko mieć nadzieję, że kogoś z nich zobaczymy w przyszłości na ekranie telewizyjnym, włączając wiadomości Telewizji Rzeszów.

Faustyna Kurdziel, kl. 3d.