• Andżelika Kurpisz w finale Olimpiady Wiedzy o Mediach

• 20.12.2015 20:10
      • Angelika Kurpisz zakwalifikowała się do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski, wspieranej przez 15 uniwersytetów z całej Polski i Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie- podkarpackim partnerem organizatorów olimpiady.
        W pierwszym etapie należało przygotować pracę w formie eseju, filmu lub fotoreportażu na jeden z podanych tematów. Andżelika pomyślnie przeszła ten etap pisząc esej nt. Dziennikarz – odpowiedzialność za słowo. Drugi etap był sprawdzianem wiedzy. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować się z podanych zagadnień z zakresu wiedzy o mediach. W tym etapie, który miał miejsce 18 grudnia br. w  WSiZ w Rzeszowie wyłoniono 10 laureatów spośród 82 osób, które zakwalifikowały się do etapu okręgowego. Andżelika zajęła 7 miejsce i tym samym zakwalifikowała się do finałowego etapu olimpiady. W Warszawie będzie walczyć z kandydatami z całej Polski.
        Andżelika oraz jej opiekunka Alina Ziętek-Salwik otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. W marcu Andżelika będzie walczyć o miejsce w finale, ale także o indeks na wyższą uczelnię.
        (AZS)