• #podziękuj nauczycielowi- przyłącz się do akcji!

• 27.04.2016 08:23
          • Wiemy, że Dzień Nauczyciela dawno już za nami, jednak to właśnie teraz powstała bardzo interesująca akcja, w którą zaangażowane zostały medialne osobowości. Polega ona  na tym by w symboliczy sposób uhonorować konkretnych nauczycieli.  Właściwie każdy z nas w podstawówce, gimnazjum, liceum, zawodówce, studiach - miał w życiu przynajmniej jednego nauczyciela, który był inspiracją lub przynajmniej fajnym człowiekiem - i któremu warto byłoby po prostu podziękować i powiedzieć, że się pamięta i  to wszystko, co robił(a) nie było na darmo i że zostało w głowach.

• Testy Orientacji Zawodowych w klasach drugich

• 27.04.2016 08:34
          • Już od najmłodszych lat słyszymy pytanie, które powtarzane jest później przez długie lata: Kim chcesz być jak dorośniesz? Co ciekawe, jako małe dzieci zazwyczaj nie mamy problemu z odpowiedzią. Z przekonaniem odpowiadamy, że policjantem, strażakiem, piosenkarką czy aktorką. Sprawa komplikuje się nieco jak tych lat nam przybywa. Rozważamy wszelkie za i przeciw, by dokonać prawidłowego wyboru: na początku szkoły średniej, później studiów, a na pracy marzeń kończąc.

• Mowa ciała- droga do zrozumienia zachowania innych ludzi.

• 27.04.2016 14:48
          • Czy…?

Pytanie rozpoczynające się od tej frazy  jest najczęściej zadawanym przez nas pytaniem w stosunku do zachowania innych osób.  Mamy w zwyczaju stawiać je kilkanaście razy w ciągu doby, nawet jeżeli nie są głośno wypowiedziane to i tak pojawiają się w naszej głowie.

• Poczucie własnej wartości- poznać samego siebie !

• 27.04.2016 14:47
          • Poczucie własne wartości zwane powszechnie samooceną jest postawą względem samego siebie. W znacznej mierze jest to również odpowiedź na takie pytania zadane samemu sobie jak: kim jestem? jak bardzo lubię siebie ? czy jestem lepszy czy gorszy od innych? jak ludzie reagują na moje zachowanie? czy odpowiada im moje towarzystwo ? itp.
          • Tajemnice umysłu - Przypadek Phineasa Gage'a  z 1848r.
          • Tajemnice umysłu - Przypadek Phineasa Gage'a z 1848r.

• 27.04.2016 14:45
          • Phineas Gage był pracownikiem budowy toru kolejowego.  Pewnego dnia podczas wykonywania pracy doszło do eksplozji ładunku przy, którym pracował.  Pręt o długości 1 metra, średnicy ponad 3 cm i wadze 6 kilogramów został wystrzelony w górę, uderzył Phineasa w twarz pod lewą kością policzkową, przebił mózg uszkadzając korę i substancję białą, po czym opuścił czaszkę górą i poszybował blisko 30 metrów dalej, gdzie został odnaleziony. Zaskakujące było to, iż Gage odzyskał po kilku minutach świadomość, był w stanie mówić i przetrwał 45-minutową drogę do  domu. Po stosunkowo krótkiej rekonwalescencji, Gage powrócił do pracy.

• Techniki zapamiętywania

• 27.04.2016 08:32
          • W przeciągu ostatnich dwóch tygodniu w naszej szkole zostały przeprowadzone lekcje dotyczące techniki skutecznego zapamiętywania.

• Pedagog szkolny

•

"Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."

/ Janusz Korczak - Prawidła życia, Wybór pism T. IV s. 8/

O mnie...

Nazywam się Ewa Pindel. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych
        o specjalizacji
        psychoprofilaktyka społeczna Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej
        ( Uniwersytet Rzeszowski) i
        doradztwa zawodowego  (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Już podczas studiów nabywałam doświadczenia w ramach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy Socjoterapeutycznej  "KARAN" oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Po studiach magisterskich odbyłam 8- miesięczny staż    w Domu Dziecka nr. 2 w Rzeszowie. Obecnie pełnię funkcję pedagoga szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Interesuję się psychologią, coachingiem kariery, doradztwem zawodowym. W wolnych chwilach chodzę do teatru, kina, czytam książki.

Moim życiowym mottem jest:                  " Najlepszą drogą do poznania samego siebie jest pomoc udzielana drugiemu człowiekowi".

•

telefon: 2271 - 545, wew.28