• Wiosna w bibliotece ;)
      • ... a okładki mają w kwiatki
      • Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju
        Thomas Wharton
      • Po pierwsze książki

KSIĄŻKA dobra na jesień

24.09.2023 08:41
        Jesień to idealna pora na czytanie książek. Kiedy za oknem szaruga, deszcz i wiatr, nic tak nie poprawia humoru jak zanurzenie się wciekawej opowieści. Przyjdź się do biblioteki szkolnej , bo nie ważne, jaki gatunek lubisz, na pewno znajdziesz tu coś dla siebie. A jeśli nie masz pomysłu, co przeczytać, możesz skorzystać z naszych propozycji.

Witajcie w nowym roku szkolnym 2023/2024

31.08.2023 15:35
                     Dobra książka pozwala nam przenieść się do innych światów, poznać niezwykłe postacie i przeżyć niesamowite przygody. Czytanie to najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni, poszerzanie wiedzy i poprawę nastroju. Zapraszamy więc do biblioteki szkolnej gdzie znajdziesz mnóstwo książek, które zaspokoją Waszą ciekawość i zainteresowania. Nie czekajcie, odwiedźcie bibliotekę i wybierzcie coś dla siebie.
        Niech każda godzina czytania będzie dla Was rajską przyjemnością.

W Kraju Kwitnącej Wiśni

23.06.2023 22:12
        W naszej bibliotece odbyło się spotkanie czytelnicze, które zostało poświęcone egzotycznemu tematowi. Rozmawialiśmy o książkach związanych z kulturą, historią i sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni. Jednak aby wczuć się w klimat biblioteka szkolna została udekorowana kwiatami i ozdobami w stylu japońskim.

Biblioteka prosi o zwrot książek

06.06.2023 14:05
        Zakończenie roku szkolnego to czas radości i ulgi, ale także smutku i żalu. Radości, bo nie trzeba już chodzić do szkoły i odrabiać lekcji. Ulgi, bo nie trzeba już się martwić o oceny i sprawdziany. Smutku, bo nie widzi się już swoich kolegów i nauczycieli. A żalu, bo trzeba oddać książki do biblioteki szkolnej.

Czytelniczy NIEKALENDARZ - CZERWIEC

01.06.2023 12:02
        Zbliża się półmetek naszego czytelniczego wyzwania. Czerwiec to magiczny miesiąc, w noc letniego przesilenia Słońca świętujemy noc świętojańską. Pali się sobótkowe ognie i szuka kwiatu paproci. Kupalnocka (Noc Kupały) poświęcona jest przede wszystkim żywiołom wody i ognia, mającym oczyszczającą moc. To również święto miłości, płodności, słońca i księżyca. Dlatego zachęcamy do poczytania książek z wątkiem nocy świętojańskiej a także czegoś z działu fantasy. Nic tak nie rozwija wyobraźni jak trochę magii.
      • GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:15 - 14:15

WTOREK                8:30 - 14:30

ŚRODA                    8:15 - 14:15

CZWARTEK            8:15 - 14:15

PIĄTEK                   8:15 - 14:15

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE:

Środa: 14:15 - 15:15

• COGITO Miesięcznik dla uczniów liceów i techników

• Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi numerami czasopisma specjalnie prenumerowanego dla Was. Czasopismo zawiera bardzo wiele ciekawych informacji, próbne arkusze maturalne i opracowania lektur.

A oto co tam znajdziecie:

6/2023 CZERWIEC

• Studenckie radio trampoliną do ... sukcesu