• Wiosna w bibliotece ;)
      • ... a okładki mają w kwiatki
      • Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju
        Thomas Wharton
      • Po pierwsze książki

Rozstrzygnięcie Konkursu literackiego "Opowiadanie z pociągiem w tle..."

21.03.2023 11:10
        Organizator, świetlica z punktem bibliotecznym "Pociąg do czytania" Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej  ogłosił wyniki konkursu literackiego. Miło nam poinformować, że wyróżnione zostały prace naszych uczniów:
        Kategoria Młodzież (od 16 lat – do 19 lat):
        • Amelia Bebło – LO w Kolbuszowej kl. IIIC
        • Maria Błażej – LO w Kolbuszowej kl. IIB
        • Maciej Sudoł – LO w Kolbuszowej kl. IIB

Biblioteka jest kobietą!

08.03.2023 13:55
        Silne, odważne, romantyczne, inteligentne, kreatywne, twórcze… takie właśnie są kobiety!
        8 marca tradycyjnie – od ponad stu lat – obchodzimy ich święto. Tego dnia panie dostają drobne prezenty, kwiaty lub słodkości od mężczyzn.

Dziękuję Panom z klasy 1C i 2D za życzenia i kwiaty z tej okazji.

Nowości w bibliotece

06.03.2023 12:27
        Zapraszamy do biblioteki po nowiutkie książki, które zostały ostatnio zakupione i czekają na wypożyczenie. Dla wielbicieli literatury francuskiej mamy dwa tytuły noblistki Annie Ernaux, a czujących niedosyt lektur szkolnych zapraszamy po “Chmury” Arystofanes.

Czytelniczy NIEKALENDARZ - MARZEC

06.03.2023 11:54
        Jest akcja i mamy nadzieję, że również reakcja! Zachęć uczniów do codziennego czytania. Weź udział w comiesięcznych czytelniczych wyzwaniach. Odwiedzając bibliotekę szkolną, szukajcie kart z zadaniami na każdy miesiąc, czytajcie i realizujcie zadania.
        Na powitanie wiosny czytamy wiersze i atlasy roślin i zwierząt! Znajdziesz je wszystkie w naszej bibliotece!

Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarzy

28.02.2023 12:54
        Ten wspaniały dzień obchodzimy co roku 1 marca i chociaż nie wiadomo, kto pierwszy wpadł na pomysł powołania tego nietypowego święta, to ma ono już grono wielbicieli. Pierwsze wzmianki na temat tego święta pochodzą z 2013 roku. Święto powstało dlatego, że „bibliotekarze są fajni, pomagają i kochają każdego! A ponadto nie robią tego dla pieniędzy, sławy i władzy”.
        Bibliotekarze będą również  bardzo szczęśliwi, jeśli tego dnia przytulicie ich ukochane książki wink
      • GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:15 - 14:15

WTOREK                8:30 - 14:30

ŚRODA                    8:15 - 14:15

CZWARTEK            8:15 - 14:15

PIĄTEK                   8:15 - 14:15

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE:

Środa: 14:15 - 15:15

• COGITO Miesięcznik dla uczniów liceów i techników

• Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi numerami czasopisma specjalnie prenumerowanego dla Was. Czasopismo zawiera bardzo wiele ciekawych informacji, próbne arkusze maturalne i opracowania lektur.

A oto co tam znajdziecie:

6/2023 CZERWIEC

• Studenckie radio trampoliną do ... sukcesu