• Wiosna w bibliotece ;)
      • ... a okładki mają w kwiatki
      • Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju
        Thomas Wharton
      • Po pierwsze książki

Spotkanie z rodzicami w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

24.11.2022 11:37
        Biblioteka szkolna Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0., który przewiduje rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.  Po konsultacjach z Radą Rodziców i Samorządem Uczniowskim dotację przeznaczono  na zakup lektur szkolnych oraz nowości wydawniczych. Są to atrakcyjne dla młodzieży, bestsellerowe pozycje.
        Na spotkaniu z rodzicami,  w dniu 21.11.2022 biblioteka szkolna zaprezentowała swoje zasoby i prace uczniów przygotowane na konkursy czytelnicze. Rodzice otrzymali również list zachęcający do zwrócenia uwagi czytelnicze wybory młodzieży.

Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie 2022

24.11.2022 10:33

„Co czytać?

– Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania.” - Jarosław Iwaszkiewicz

Spotkania, rozmowy, autografy, zdjęcia, rekordowa liczba wydawnictw, największe książkowe premiery, specjalne promocje... tak właśnie było 18 i 19 listopada na Świątecznych Targach Książki. W piątek grupa uczniów LO wybrała się do Rzeszowa na to czytelnicze wydarzenie. Wyjazd zorganizowany został w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

FOTOKONKURS Mój przyjaciel zwierz

23.11.2022 10:30
        Masz w domu psa, kota, jaszczurkę, kanarka lub inne zwierzę?
        To koniecznie przyślij do nas jego zdjęcie na konkurs. Jego celem jest przedstawienie naszych ulubieńców oraz pokazanie jakimi są wspaniałymi towarzyszami. Konkurs skierowany jest do uczniów, nauczycieli i pracowników LO. Na zdjęcia czekamy do 6 grudnia 2022 r.
        Najładniejsze fotki będą nagrodzone drobnym upominkiem i dyplomem, a wszystkie zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Kiermasz Taniej Książki

20.11.2022 20:11

Zapraszamy serdecznie na:

„KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻEKI”!

PREZENTACJA

Nagrody w Szkolnym Konkursie Fotograficznym - Książka na wakacjach

21.10.2022 18:06

Laureaci Szkolnego Konkursu Fotograficznego “Książka na wakacjach” odebrali 18 października br. wyczekiwane nagrody i dyplomy. Nagrody książkowe zostały zakupione ze środków Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów czytelniczych.

• GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:15 - 14:15

WTOREK                8:30 - 14:30

ŚRODA                    8:15 - 14:15

CZWARTEK            8:15 - 14:15

PIĄTEK                   8:15 - 14:15

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE:

Środa: 14:15 - 15:15

• COGITO Miesięcznik dla uczniów liceów i techników

• Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi numerami czasopisma specjalnie prenumerowanego dla Was. Czasopismo zawiera bardzo wiele ciekawych informacji, próbne arkusze maturalne i opracowania lektur.

A oto co tam znajdziecie:

6/2023 CZERWIEC

• Studenckie radio trampoliną do ... sukcesu