• 100. rocznica urodzin patrona szkoły
        • Zbiórka żywności

W dniach 1.12.2023 i 2.12.2023 r. Regionalna Fundacja Rozwoju Serce organizuje na terenie naszego powiatu zbiórkę żywności. Zapraszam wszystkich wolontariuszy do wzięcia udziału w tej przedświątecznej akcji charytatywnej. Razem możemy sprawić by te Święta Bożego Narodzenia były bardziej radosne.
        • Wymiana z Węgrami

W dniach od 25 do 28 października 2023, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej wzięli udział w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską na Węgrzech w Mateszalce.

Pierwszego dnia grupa 26 uczniów, wraz z opiekunami Anną Serafin oraz Izabelą Syniec udała się do Budapesztu, aby zwiedzić najważniejsze zabytki stolicy poznając przy tym historię tego państwa, oraz podziwiać pięknie oświetlone zabytki i mosty podczas wieczornego rejsu statkiem po Dunaju. Zachwyciła nas panorama miasta, którą mogliśmy podziwiać ze Wzgórza Zamkowego, a największe wrażenie nocą wywarł budynek Parlamentu.

• Rozgrywki w piłkę ręczną

W dniu 8 listopada 2023 r. reprezentanci naszej szkoły brali udział w zawodach powiatowych rozgrywanych w ramach Licealiady w piłkę ręczną.

Drużyny dziewcząt i chłopców naszej szkoły wygrały wszystkie swoje mecze zajmując tym samym pierwsze miejsce w rozgrywkach i awansując do zawodów rejonowych. Szczególnie emocjonujące był mecz pomiędzy zespołami LO i ZST, które były bardzo wyrównane.

• Kiermasz dla psiaka  i kociaka
          • Kiermasz dla psiaka i kociaka

W Liceum, 19 października br. zorganizowana została zbiórka funduszy na rzecz Przytuliska dla bezdomnych zwierząt w Kolbuszowej. Uczniowie przygotowali kiermasz słodkości, a zebrane środki przeznaczone zostały na zakup pełnowartościowej karmy dla psów i kotów. Imprezie towarzyszyła loteria oraz wystawa książek o zwierzętach w szkolnej bibliotece. Uczniowie przygotowali również gazetkę tematyczną, dotyczącą opieki nad zwierzętami domowymi. Ze sprzedaży pysznych wypieków udało się zebrać 683 zł! Za co zakupiono 20 kg mokrej i 70 kg suchej pełnowartościowej karmy.

Piątek 26.04.2024

• Media społecznościowe