• Konkursy

• 2022/2023

XXX TURNIEJ WIEDZY O HISTORII REGIONU

W dniu 27.04.2023 r. odbył się I etap XXX EDYCJI TURNIEJU WIEDZY O HISTORII REGIONU przeznaczony dla uczniów szkół z terenu Powiatu Kolbuszowskiego. Nawiązując do obchodów okrągłej 160. rocznicy powstania styczniowego tematyka konkursu poświęcona jest temu największemu zrywowi narodowemu oraz jego uczestnikom z terenu Kolbuszowszczyzny.

W wyniku zaciętej rywalizacji do drugiego etapu turnieju zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:
          Patryk Duszkiewicz - klasa 1 e (I miejsce)
          Surowiec Julia – klasa 1e (II miejsce)
          Karolina Chmielowiec – klasa 1 b (III miejsce)
          Kinga Wójcicka – klasa 2c (IV miejsce)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w II etapie.
          Organizatorzy konkursu :
          Regionalne Towarzystwo Kultury im. Juliana Macieja Goslara w Kolbuszowej
          Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej
          Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Koordynator szkolny: p. Krzysztof Jaśkiewicz

____________________________________________________________________________________________

Historia na 100%

16 marca 2023 r. odbyła się I część zawodów finałowych XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej im. mjr. Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Nasz uczeń Mateusz Bańka otrzymał ocenę
          bardzo dobrą z pracy pisemnej, a taki wynik zwalnia z matury z historii z wynikiem 100%.

W najbliższą sobotę tj. 01.04.2023r. przed Mateuszem nowe wyzwanie. Będzie brał udział w eliminacjach centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Mateusz znowu ma szansę zawalczyć o zwolnienie z kolejnego egzaminu maturalnego, tym razem z wiedzy o społeczeństwie.

Gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za Mateusza w Jego dalszych
          zmaganiach.

2020/2021

W dniu 12 IV 2021r. odbyło się rozstrzygnięcie w ramach XIII Powiatowego  Sejmiku Uczniowskiego - „Moje miejsce na Ziemi”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Tematyka konkursu w tym roku nawiązywała  do setnej rocznicy urodzin Janka Bytnara.

Motto przewodnie konkursu brzmiało: ,,Harcerze Szarych Szeregów autorytetem dla współczesnej młodzieży”.

Znakomicie spisali się w nim w nasi uczniowie :

I miejsce Peret Wojciech kl. I A

II miejsce Wilk Karolina kl. I C