• Spotkanie z włoskim reżyserem Marino Restrepo

• Nowa galeria Spotkanie z reżyserem Marino Restrepo została dodana do albumu fotograficznego

Fot. Marta Guzior

Od 30 maja przebywa w Polsce znany ewangelizator z Kolumbii - Marino Restrepo, nazwany Świętym Pawłem na nasz wiek. Jest to człowiek, który był kompozytorem muzycznym i producentem filmowym w Hollywood, a w 1997 roku został porwany dla okupu przez bojowników z terrorystycznego ugrupowania. Czekając przez sześć miesięcy na wyrok śmierci w amazońskiej dżungli, przeżył głęboką przemianę życia. Od tamtego czasu jeździ po świecie i dzieli się przejmującym świadectwem.Marino Restrepo napisał książkę Z mroku do światła.

• Biblioteka prosi o zwrot książek

• Zakończenie roku szkolnego to czas radości i ulgi, ale także smutku i żalu. Radości, bo nie trzeba już chodzić do szkoły i odrabiać lekcji. Ulgi, bo nie trzeba już się martwić o oceny i sprawdziany. Smutku, bo nie widzi się już swoich kolegów i nauczycieli. A żalu, bo trzeba oddać książki do biblioteki szkolnej.

• Warszawa - Sejm RP

• W dniu 29 maja 2023 r. odbyła się wycieczka do Warszawy uczniów z klasy 1c, 1e, 1b oraz 2d. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Sejmu na zaproszenie Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca. Młodzież miała okazję zasiąść w Sali Posiedzeń i dowiedzieć się od przewodnika ciekawych informacji na temat funkcjonowania izby. Uczniowie również aktywnie zwiedzili Stare Miasto rozwiązując w grupach Quest „Na Szlakach Niepodległości”. Gra miejska poprowadziła ich od Uniwersytetu Warszawskiego przez Ogrody Saskie, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Marszałka Piłsudskiego, kościół Św. Anny, Plac Zamkowy, Archikatedrę Św. Jana Chrzciciela, Katedrę Polową aż do Kolumny Zygmunta III Wazy, gdzie zakończyły się rozgrywki

• Finał XXX edycji Powiatowego Turnieju o Historii Regionu

• 11 maja 2023 roku odbył się finał Powiatowego Turnieju o Historii Regionu w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej, która wraz z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej oraz Regionalnym Towarzystwem Kultury im. J. M. Goslara w Kolbuszowej była jego organizatorem.

Laureatem konkursu z naszej szkoły został Patryk Duszkiewicz z klasy 1 e, który otrzymał II miejsce w kategorii szkół średnich. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło 26 maja 2023 roku i było połączone z promocją „Rocznika Kolbuszowskiego” nr 22.

Laureatowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Opiekun Krzysztof Jaśkiewicz

• Wyniki Międzyszkolnego Konkursu - Moja wizja książki

• Gratulacje dla Alicji Tomczyk uczennicy klasy 3C, która w Międzyszkolnym Konkursie "Moja wizja książki" zajęła II miejsce. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Technicznych im. Bohaterów Września 1939 r. w Kolbuszowej.  Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej (rysunku, obrazu) okładki dowolnej książki.

• I miejsce w konkursie fotograficznym “Mój powiat w obiektywie”

• Gratulacje dla Wiktorii Kluk uczennicy klasy 2A, za zdobycie I miejsca w konkursie fotograficznym. Jej zdjęcie zostało docenione przez Komisję Konkursową i organizatora Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczna w Kolbuszowej. Honorowy patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował Starosta Kolbuszowski.

Wyróżnienia za swoje fotografie otrzymały również Agnieszka Ozimek i Julia Sudoł, uczennice klasy 1A.

• Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

• Czy znasz Jakuba Małeckiego, autora powieści "Sąsiednie kolory"? To niezwykła historia o miłości, sztuce i tajemnicach, która przenosi czytelnika w świat pełen barw i emocji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej fascynującej książce i jej twórcy, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kolbuszowej zaprasza na spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek (22 maja 2023 r.) o godzinie 18:00 w naszej bibliotece publicznej.
            Będzie to świetna okazja, aby porozmawiać z pisarzem, zadać mu pytania i zdobyć autograf. Nie przegap tej szansy i dołącz do nas!

•  Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin
          • Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin

• Nowa galeria Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin została dodana do albumu fotograficznego

W dniu 10 maja 2023 r. klasa 2B o profilu medycznym uczestniczyła w obchodach Międzynarodowego Dnia Zdrowia Roślin organizowanego przez Państwową Inspekcję Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie. W ramach obchodów młodzież naszej szkoły wysłuchała wykładów tematycznych związanych z działalnością Inspekcji oraz wzięła udział w pokazach obejmujących zwiedzanie Oddziału Centralnego Laboratorium w Rzeszowie dotyczącą prezentacji organizmów zagrażającym roślinom oraz metod badawczych wykorzystywanych do ich diagnostyki.

• Konkurs wiedzy o Francji i krajach frankofońskich

• W XVII Konkursie wiedzy o Francji i krajach frankofońskich największą wiedzą wykazały się uczennice:

Alicja Stolarz, kl. IIIc - I miejsce

Oliwia Bogacz, kl. IIIc - II miejsce