• Kryteria udziału w wymianie uczniów w ramach projektu Erasmus +

• 09.03.2024 11:34
      • Kryteria udziału w wymianie uczniów

1. Do Turcji – od 15 do 20 kwietnia

2. Do Hiszpanii – od 3 do 9 czerwca

• Kryteria wyboru na działania związane z uczeniem się (mobilności)

Ustaliliśmy następujące kryteria wyboru na działania związane z uczeniem się, które będą zawarte w "Regulaminie rekrutacji uczestników do wyjazdu"

1. Przynależność do grupy projektowej – 1 p. (potwierdzenie chęci udziału w działaniach projektowych - zgłoszenie mailowe do koordynatora: Magdalena Maziarz: magdalena.maziarz@lokolbuszowa.pl)

2. Aktywny udział w działaniach projektowych w wyznaczonych terminach:

• udział w konkursach (3 p.)
        • zwycięstwo w konkursie (2 p.)
        • wykonanie zadań w językach obcych (5 p.)

3. Pomoc informatyczna w prowadzeniu bloga projektu  - pisanie artykułów, wyszukiwanie/ przesyłanie zdjęć (5 p.)

4. Opinia wychowawcy o zachowaniu ucznia (umiejętność godnego reprezentowania szkoły) oraz ocena z zachowania

(wzorowe – 3 p., bardzo dobre – 2 p. , dobre – 1 p.)

5.  Opinia nauczyciela języka angielskiego (potwierdzająca umiejętności komunikacyjne ucznia) (3 pkt)

oraz ocena z tego przedmiotu (6 - 4 p.; 5 - 3 p.; 4 - 2p.)

6. Możliwość goszczenia innego ucznia u siebie w domu – 2 p.

7. Brak wcześniejszego pobytu za granicą – 3 p. (potwierdzenie przez Rodzica, wychowawcę)

Uczniowie wybrani do udziału w wymianie zobowiązani są do:

1. Przygotowanie artykułów na stronę szkoły w języku polskim

• informacja o projekcie z perspektywy ucznia
        • relacji z wymiany (można w parach)
        • prezentacja/ film/ zdjęcia z wizyty - przygotowanie materiałów gotowych do umieszczenia na stronie

O wyborze uczniów do udziału w wymianie międzynarodowej będzie decydować komisja złożona z koordynatora projektu, nauczycieli języków obcych, którzy ocenią prace uczniów, wychowawców.

Lista uczniów zakwalifikowanych będzie przedstawiona Dyrekcji, która jeśli nie będzie miała uwag do poszczególnych uczniów zostanie ostatecznie zatwierdzona.

Gdy dwóch kandydatów uzyska taki sam wynik rekrutacji, to do wyjazdu zostanie zakwalifikowany uczeń o niższym poziomie dochodów na członka rodziny. (zaświadczenie z pracy Rodziców)

Komisja Rekrutacyjna po podliczeniu punktów sporządzi dwie listy: główną i rezerwową, które będą dostępne u Koordynatora projektu (do wglądu przez ucznia lub Rodzica)

W przypadku rezygnacji z wyjazdu przed zakupem biletów lotniczych prawo do wyjazdu uzyska osoba z listy rezerwowej o najwyższej liczbie punktów.

W przypadku rezygnacji uczestnika wymiany bez ważnych powodów koszty zakupionych biletów lotniczych oraz koszt hotelu poniosą Rodzice.(ważnym powodem jest choroba - potwierdzona zaświadczeniem lekarskim lub zdarzenie losowe).

Magdalena Maziarz
        Izabela Syniec