• Jesienny urodzaj laureatów w Olimpiadzie przedmiotowej z języka niemickeigo Olimpus

• 11.12.2020 20:25
          • Otrzymaliśmy już wyniki jesiennej sesji ogólnopolskiej Olimpiady przemiotowej z języka niemieckiego Olimpus, która została przeprowadzona  5  listopada  2020r.
            Spośród 24 uczniów biorących udział w tych zmaganiach, aż trzynastu  zdobyło tytuł laureata. Wyniki wyglądają następująco:

W  kategorii klas pierwszych tytuł laureata zdobyła Marta Guzior  z klasy  I B.

W klasach  drugich po gimnazjum laureatami zostali:
            1. Martyna Ragan –kl. II CG laureat, +nagroda

2. Piotr Wygoda – kl. II AG laureat, + nagroda

3. Dominika Rozmus – kl. II BG laureat

4. Kamila Kicińska – kl. II BG laureat

5. Gabriela Sajdak – kl. II BG laureat

6. Wiktoria Augustyn – kl. II BG laureat

7. Aleksandra Wilk – kl. II BG laureat

8. Natalia Gul – kl. II CG laureat

9. Olga Borowska – kl. II BG laureat

10. Urszula Kopeć – kl. II BG laureat

W klasach  II po szkole podstawowej tytuł laureata otrzymali:

1. Zuzanna Wygoda –kl. II AP laureat, +nagroda

2. Robert Biesiadecki – kl. II BP – laureat

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach z języka niemieckiego.

Izabela Syniec

• Eliminacje do okręgowego etapu 44. Olimpiady Języka Niemieckiego

• 11.12.2020 20:04
          • Miło nam poinformować, że 2 naszych uczniów zakwalifikowało się do 44. Olimpiady Języka Niemieckiego: Zuzanna Wygoda z klasy II AP oraz Piotr Wygoda z klasy II AG.

Eliminacje pisemne w etapie okręgowym OJN odbędą się w  dniu 18 stycznia 2020r., natomiast termin ustnej części kwalifikacji zostanie podany później.

Naszym  uczniom serdecznie gratulujemy awansu i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w kolejnym etapie.

Izabela Syniec

• Konkurs Mikołajkowy

• 01.12.2020 21:56
          • Zachęcamy do udziału w konkursie zorganizowanym z inicjatywy Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego na napisanie listu w formie interaktywnej. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody - m.in. Karta Free.

Szczegóły konkursu znajduą się w załączonym regulaminie

• Czy Św. Mikołaj istnieje...?

• 01.12.2020 21:50
          • Choć czasem poddaje się w wątpliwość istnienie Świętego Mikołaja, to listy, które spłynęły do Oliwiii Kosiorowskiej - Przewodniczącej SU są jak najbardziej prawdziwe i dodatkowo napisane w trzech językach obcych: angielskim, niemieckim i francuskim.

Zachęcamy do przeczytania listów zgłoszonych do Konkursu Mikołajkowego: listy do Mikołaja

Można też polubić list, który szczególnie przypadnie komuś do gustu.

• Film/serial, który warto obejrzeć!

• 30.09.2020 16:05
          • Konkurs plastyczny z okazji Europejskiego Dnia Języków rozstrzygnięty! Nauczyciele języków obcych i przedstawiciele wszystkich klas wybrali w poniedziałek najbardziej atrakcyjne plakaty. Zwyciężyła Katarzyna Podgórska z klasy 2AP, która zaprosiła wszystkich do rozwiązywania zagadek kryminalnych z Sherlockiem Holmesem. Drugie miejsce zajęła Magdalena Wilk z klasy 3A za plakat reklamujący serial "Przyjaciele", a trzecie miejsce, ex equo, zdobyły Martyna Gunia z klasy 2AP za "Breakfast Club" i dwuosobowa drużyna z klasy 3B, Gabriela Biesiadecka i Julia Kopeć za "Die Unendliche Geschichte". Specjalne wyróżnienie za przygotowanie plakatu interaktywnego otrzymała Monika Kasza z 2BG. Oprócz drobnych upominków, laureaci konkursu otrzymują oceny celujące z języka obcego, w którym przygotowany był plakat. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu talentu plastycznego i językowego!