• Młodzi dla Niepodległej

• 27.10.2018 20:31
      • W środę 24 października, w ramach realizacji programu ministerialnego pn. „Godność, wolność, niepodległość”  zorganizowaliśmy II Powiatową Grę Terenową pn. „Niepodległa”.
      • W  grze miejskiej udział wzięły drużyny ze Szkół Podstawowych w Bukowcu, Niwiskach, Cmolasie, Raniżowie oraz uczniowie z naszego Liceum. Czteroosobowe grupy uczniów musiały zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi wiedzy na temat II Rzeczypospolitej, m. in. ułożyć z puzzli słynne obrazy i zdjęcia, rozpoznać charakterystyczną dla tego okresu muzykę, rozpoznać postacie ojców polskiej niepodległości, na przykład Józefa Piłsudskiego czy Romana Dmowskiego. Niektóre  z konkurencji sprawdzały także sprawność fizyczną – myślę o rzucie granatem. Zmienna pogoda nie przeszkodziła uczestnikom w wykonywaniu zadań w terenie. Wszyscy uczestnicy gry patriotycznej wykazali się dużą wiedzą o czasach budowania II Rzeczpospolitej. Zwycięzcami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z  Bukowca oraz z Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej.

Ania