• Akcja "Sprzątanie Świata"

• 23.09.2018 20:48

• Z inicjatywy grupy Erasmus+ uczniowie naszego liceum przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata"
      • W dniu 21 września grupa naszych uczniów wraz z opiekunami ochoczo zabrała się do sprzątania "naszego świata".
        W małych grupkach udało nam się posprzątać okolice liceum, las na stadionie, tereny nad rzeką Nil (w pobliżu Tesco), okolice stadionu w Kolbuszowej Dolnej.

Byliśmy bardzo zaskoczeni ilością wyrzucanych dziko śmieci
        mimo że każdy może pozbyć się ich w ramach uiszczanej opłaty za wywóz śmieci.

Podczas tej mozolnej pracy zastanawialiśmy się nad kilkoma kwestiami:

Z jakiego powodu papierek czy butelka nie lądują w koszu, ale w rowie, na chodniku, w lesie?

Dlaczego Polakom brakuje troski o otaczające środowisko?

Czy można zmienić te nieekologiczne zwyczaje?

Wierzymy, że tak :)

Dla przypomnienia grupa Erasmus+ przygotowała najważniejsze zasady segregowania odpadów.

Dzięki wsparciu pracowników Zakładu Gospodarki Komunalnej zebrane przez nas odpady trafiły od razu do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Dziękujemy także za pomoc  p. K. Kretowi z Referatu Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej
        oraz p. B. Peretowi z Nadleśnictwa Kolbuszowa.

Szczególnie dziękuję Pani profesor Alinie Wlazło za zaangażowanie i opiekę nad uczniami.

M. Baran