• Kryteria udziału w działaniach związanych z uczeniem się

• 04.10.2017 23:14
      • Kryteria wyboru na działania związane z uczeniem się (mobilności)

• Ustaliliśmy następujące kryteria wyboru na działania związane z uczeniem się, które będą zawarte w "Regulaminie rekrutacji uczestników do wyjazdu"

1. Przynależność do grupy projektowej – 1 p.

2. Aktywny udział w zajęciach (1  zajęcia = 1 p.)

3. Aktywny udział w działaniach projektowych (1 zajęcia = 3 p.)

4. Liczba artykułów na blogu (1  artykuł = 2p.)

5. Liczba komentarzy na blogu (1 komentarz = 1 p)

6. Udział w konkursach organizowanych w ramach projektu (1 konkurs = 3 p)

7. Zachowanie ucznia (wzorowe – 3 p., bardzo dobre – 2 p. , dobre – 1 p.)

8. Możliwość goszczenia innego ucznia u siebie w domu – 2 p.

9. Trudna sytuacja ekonomiczna rodziny  - 3 p. (zaświadczenie o zarobkach rodziców wg kryterium do stypendium socjalnego)

10. Brak wcześniejszego pobytu za granicą – 2 p.

O wyborze uczniów do udziału w wymianie międzynarodowej będzie decydować komisja złożona z przedstawicieli nauczycieli z każdej grupy tematycznej, a w celu zapewnienia transparentności do komisji zostanie zaproszony dyrektor lub z-ca dyrektora szkoły. Komisja przeprowadzi rekrutację zgodnie z powyższymi kryteriami najpóźniej na 3 tygodnie przed wyjazdem (uczniowie wezmą udział w zajęciach językowych) Uczniowie, którzy otrzymają największą liczbę punktów ( mobilność do Portugalii i Rumunii - 6 uczniów;  mobilność do Włoch - 7 uczniów; mobilność do Polski - 6 uczniów z Rumunii
        i Portugalii i 7 uczniów z Włoch).

Gdy dwóch kandydatów uzyska taki sam wynik rekrutacji, to do wyjazdu zostanie zakwalifikowany uczeń o niższym poziomie dochodów na członka rodziny.

Komisja Rekrutacyjna po podliczeniu punktów sporządzi dwie listy: główną
        i rezerwową, które umieści na stronie internetowej szkoły oraz na tablicy ogłoszeń w kąciku Erasmus+. W przypadku rezygnacji uczestnika lub zdarzenia losowego prawo do wyjazdu uzyska osoba z listy rezerwowej o najwyższej liczbie punktów.

Na 3 tygodnie przed każdym wyjazdem przeprowadzone zostaną 3 dodatkowe zajęcia z j. francuskiego i 3 dodatkowe zajęcia z j. angielskiego podczas których uczniowie ćwiczyć będą typowe scenki sytuacyjne przydatne podczas podróży (dworzec, lotnisko, sklep, pytanie o drogę itp.)

Nauczyciele, pod opieką których uczniowie wyjeżdżają będą dbać o ich bezpieczeństwo.

Uczniowie będą posiadali przy sobie niezbędne dokumenty: dowód lub paszport, ubezpieczenie podróży, kartę EKUZ.

Uczestnicy wymiany będą przy sobie posiadali numery kontaktowe do opiekunów, innych uczniów uczestniczących w podróży oraz do koordynatorów w kraju goszczącym. Będą mieli podane numery alarmowe, pod które będą mogli zadzwonić w razie kłopotów (Ambasada RP w Rzymie, Lizbonie, Bukareszcie, Warszawie).

Grupa 6-7 uczniów będzie podróżować pod opieką 2 nauczycieli.

Nocleg zostanie zapewniony przez rodziny goszczące korespondenta.  (uczniowie po zapoznaniu się z listą uczestników mobilności wybiorą korespondentów, uczniów, których mieli okazję poznać przy realizacji zadań)