• Projekt Erasmus+

• 04.10.2017 23:07
      • Działania w projekcie Erasmus+
      • Projekt „Un homme sain dans un environnement sain”
        "A healthy man in a healthy environment"/ „ZDROWY CZŁOWIEK W ZDROWYM ŚRODOWISKU”

Wniosek złożony przez Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w marcu 2017 r.
        w akcji Partnerstwa Strategiczne – współpraca szkół programu Erasmus+ został zatwierdzony do realizacji uzyskując 92,5/100 punktów.
        Kwota dofinansowania przyznana dla Liceum Ogólnokształcącego  wynosi 34 690,00 euro.
        Szkoła koordynująca projekt:
        - Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara, Kolbuszowa
        Szkoły partnerskie:

• - Istituto d'Istruzione Superiore "E. Fermi", Catanzaro
        • - Colegiul National Lucian Blaga, Sebes
        • - Agrupamento de Escolas Augusto Cabrita, Barreiro

W projekcie zaplanowano:
        4 Wizyty partnerskie uczniów

• Catanzaro, Włochy – listopad 2017
        • Barreiro, Porutgalia – maj 2018
        • Sebes, Rumunia – październik 2018
        • Kolbuszowa, Polska – maj 2019

2 Spotkania projektowe koordynatorów

• Kolbuszowa, Polska – październik 2017
        • Catanzaro, Włochy – wrzesień 2018

Najważniejsze działania:

• Lekcje interdyscyplinarne (biologia, geografia, język francuski, język angielski
        • Tworzenie interaktywnych pomocy dydaktycznych
        • Praca w zespołach międzynarodowych
        • Udział w międzynarodowych akcjach: Światowy Dzień Wody, Godzina dla Ziemi, Światowy Dzień Ziemi, Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania.
        • Organizacja w miastach partnerskich "Majówki na rowerze", w celu promowanie ekologicznych środków transportu i zdrowego stylu życia.

Wśród rezultatów projektu znajdą się:
        - internetowy poradniki „Vie saine, homme sain”/ „Zdrowe życie, zdrowy człowiek”
        - zdrowe przepisy kulinarne z serii „Ma recette du jour”
        - cyfrowe narzędzia edukacyjne: quizy, gry on-line dot. środowiska naturalnego krajów partnerskich
        - aplikacje (appki do nauki słownictwa)
        - scenariusze lekcji interdyscyplinarnych oraz z nowymi technikami pracy (baza scenariuszy)
        - ulotki, broszury informacyjne dla uczniów, rodziców, mieszkańców miast partnerskich i okolic
        -  broszury dot. segregowania śmieci w szkołach
        - krótkie komiksy i opowiadania na temat „Drugie życie ... produktów z recyklingu„
        - prezentacje multimedialne (Power Point, Prezi)
        - zdjęcia, reportaże, filmy na Youtube (z akcji Dzień zdrowego odżywiania, Majówka na rowerze)
        - naklejki na rowery (promujące przemieszczanie się na rowerze)
        - 2 filmy promujące tematykę projektu:
        1) Film młodzieży uczestniczącej w trzeciej wizycie „ Environnement sain, c’est possible?” Zdrowe środowisko, to możliwe?
        2) Film młodzieży uczestniczącej w czwartej wizycie – „L'Homme sain, comment faire?”/ Zdrowy człowiek, jak to zrobić?
        - przykłady lekcji „CLASSE INVERSEE” przygotowane przez każdą szkołę partnerską na temat wybranego problemu ekologicznego
        1. Włochy – odpady toksyczne w Morzu Jońskim;
        2. Rumunia – Recykling papieru;
        3.  Portugalia - Ochrona terenów zagrożonych przez działalność człowieka (Macheda Foret, Coina),
        4. Polska – Problem smogu w południowej Polsce.

- Ebook (Calaméo) z wywiadami z ekspertami, relacje ze spotkań z instytucjami zajmującymi się walką przeciw zanieczyszczeniom środowiska, a którzy podjęli się zaangażowania się w promowanie zrównoważonego rozwoju
        - spotkanie ze znanym sportowcem, spotkanie z dietetykiem
        - wystawy wirtualne na stronie internetowej
        - słowniczki pojęć dot. zrównoważonego rozwoju i zdrowych produktów w językach fr/ ang/ j. oczystym