• Międzynarodowe spotkanie projektowe

• 28.10.2017 00:27
      • W dniach 23 – 25 października w naszej szkole gościli koordynatorzy ze szkół partnerskich, z którymi realizujemy projekt.
        Szkołę włoską - Istituto d’Instruzione Superiore  E. Fermi reprezentowała Caterina Mazzuca,
        szkołę z Rumunii – Colegiul National L.Blaga  - Cornelia Todor, szkołę z Portugalii  - Agrupamento de Escolas A.Cabrita – Elina Machado i Manuel Russo.

• Koordynatorzy przedstawili nam swoje placówki i miasta partnerskie (Catanzaro, Sebes, Barreiro) oraz opowiedzieli
        o systemie edukacji w swoich krajach. Uczennice z naszego liceum natomiast w językach francuskim i angielskim przybliżyły historię naszego miasta oraz omówiły najważniejsze działania podejmowane przez naszą szkołę.

Podczas wizyty koordynatorzy wraz z grupą nauczycieli pracujących w projekcie zaplanowali szczegółowo harmonogram działań planowanych w tym roku szkolnym, omówili zasady funkcjonowania grup międzynarodowych,  przygotowali tabele ewaluacji uczniów, opracowali narzędzi do ewaluacji projektu, zapoznali się z narzędziami Mobility Tool+
        oraz Europass Mobility.

Ustalono także zasady umieszczania artykułów na blogu projektu, zasady współpracy na platformie Twinspace (uczniowie) oraz na platformie EDMODO (współpraca nauczycieli).

Ważnym punktem spotkania było przygotowanie dokładnego harmonogramu upowszechniania rezultatów projektu.

Ustalono także terminy wizyt w szkołach partnerskich (najbliższa już w listopadzie 2017 r.)

Podczas wizyty w Kolbuszowej nasi goście mieli możliwość zapoznać się z tradycjami i historią naszego regionu zwiedzając Skansen w Kolbuszowej, Zamek w Łańcucie, trasę podziemną w Rzeszowie.

MB