• Europejski Dzień Zdrowego Odżywiania

• 23.11.2018 10:21

• 15 listopada już po raz drugi zorganizowaliśmy w naszym liceum Dzień Zdrowego Odżywiania.
        Akcja zainicjowana przez uczestników projektu ERASMUS+ „Un homme sain dans un environnement sain” miała na celu przypomnienie o konieczności spożywania najważniejszego posiłku w ciągu dnia jakim jest śniadanie oraz zwrócenie uwagi na swoją codzienną dietę.

Dzień Zdrowego Odżywiania był też dobrą okazją do przeprowadzenia warsztatów z dietetykiem. Na zaproszenie Pani Pedagog Ewy Pindel dietetyk Anna Wargacka opowiedziała nam o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania oraz częstych błędach „żywieniowych”, jakie popełniamy. Uczniowie z kl. Ib oraz uczestnicy projektu dowiedzieli się na czym polega zdrowy styl życia, jak prawidłowo komponować posiłki, co najlepiej odżywia mózg (dieta dla ucznia), jakie ilości cukru ukrywają się w często spożywanych przekąskach i napojach, jakie są skutki częstego podjadania między posiłkami.

Dzień Zdrowego Odżywiania nie mógłby odbyć się bez prac plastycznych. Zachęcamy wszystkich do zapoznania się
        z materiałami przygotowanymi przez uczniów klasy IIc pod opieką pani profesor Krystyny Wilk. Wystawę pt. „Instrukcja obsługi człowieka” można obejrzeć na parterze szkoły.

Do wystawy dołączyliśmy prace konkursowe pod tytułem « Ma façon de vivre sainement »/ „Mój sposób na zdrowy styl życia”.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja promująca zdrowy styl życia będzie zachętą dla uczniów do wprowadzenia do swojej diety zdrowych produktów.

Przepisy na zdrowe potrawy przygotowywane przez uczniów  z Polski, Rumunii, Portugalii i Włoch można znaleźć na blogu projektu „Un homme sain dans un environnement sain”: Blog projektu HSES

M. Baran