• Międzynarodowe spotkanie koordynatorów w Catanzaro

• 03.10.2018 22:41

• W ramach projektu Erasmus+ «Un homme sain dans un environnement sain»

w dniach  7-10 września delegacja z Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara uczestniczyła w międzynarodowym spotkaniu projektowym w Catanzaro,
        we Włoszech
        .

• W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele ze szkół partnerskich: Cornelia Todor – koordynator z Colegiul National w Rumunii, Mariana Alves – dyrektor szkoły, Manuel Russo – wicedyrektor szkoły i koordynator oraz Elina Machado -  nauczycielka j. francuskiego
        z Agrupamento de Escolas Augusto Cabrita w Barreiro w Portugalii. Organizatorami spotkania i naszymi przewodnikami podczas pobytu byli wszyscy nauczyciele włoscy zaangażowani w realizację projektu, z koordynatorką  - Cateriną Mazzuca na czele.

Podczas wizyty partnerskiej zaplanowano harmonogram działań na kolejny rok szkolny 2018/19, omówiono działania zrealizowane do tej pory oraz wnioski z ewaluacji projektu, przeanalizowano mocne i słabe strony projektu, przeprowadzono instruktaż posługiwania się platformą Edmodo, zweryfikowano narzędzia do ewaluacji projektu oraz zaplanowano harmonogram upowszechniania rezultatów po zamknięciu projektu.

Międzynarodowe spotkanie projektowe było okazją do poznania najważniejszych zabytków Kalabrii. Dzięki uprzejmości naszych gospodarzy zwiedziliśmy miasteczka Tropea, Squillace, Pizzo. Dyrekcja oraz nauczyciele z Istituto d’Istruzione Superiore “Enrico Fermi” zadbali o to, abyśmy wszyscy czuli się jak najlepiej w ich szkole.

W ramach projektu Erasmus+ odbędą się w tym roku szkolnym jeszcze dwie wymiany uczniów: w dniach 7 -14 października w Sebes (Rumunia) oraz w kwietniu 2019 roku
        w Kolbuszowej.

Magdalena Baran – koordynator projektu