• ZAWODY W UDZIELANIU PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

• 27.03.2022 17:31

• W dniach 21 - 23 marca 2022r. w murach naszej szkoły odbył się szkolny konkurs z udzielania pierwszej pomocy. W zmaganiach wzięło udział 10 dwuosobowych zespołów reprezentujących poszczególne klasy. Celem rywalizacji było podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa.

• Konkurs składał się z dwóch etapów: teoretycznego oraz praktycznego - pozorowanej scenki, uczestnicy zmierzyli się m.in. z potrzebą resuscytacji (BLS) dorosłych. Podczas zawodów liczyło się nie tylko poprawne wykonywanie poszczególnych zadań, ale również współpraca poszczególnych członków zespołu. Drużyny walczyły o miano najlepszego zespołu, ale przede wszystkim doskonaliły swoje umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięzcami została drużyna w składzie Marta Guzior, Wiktoria Stępień (2b), drugie miejsce Emilia Szczurek, Gabriela Pawłowska (3dp) 3 lokata  Błażej Książek oraz Mikołaj Chrząstek (3bp).

W ocenie sędziów  zawodnicy mogli pochwalić  się bardzo dobrym przygotowaniem zarówno teoretycznym jak i praktycznym.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!