• BREAKING BARRIERS WITH ENGLISH - warsztaty językowe

• 03.06.2024 17:41
        • W kwietniu i maju 2024 roku uczniowie różnych klas wzięli udział w warsztatach językowych w ramach projektu „Breaking barriers with English”. Projekt został zrealizowany dzięki Regionalnej Fundacji Rozwoju SERCE, która w całości sfinansowała poszczególne działania.
        • Pierwsze warsztaty odbyły się w dwóch grupach i były to łącznie ośmiogodzinne zajęcia, które poprowadził rodowity Brytyjczyk, dr Donald Trinder, pracownik Katedry Anglistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Warsztaty dotyczyły tzw. „global skills”, gdzie uczniowie mogli popracować na prezentowaniem swoich pomysłów.

Kolejne warsztaty poprowadził absolwent naszego liceum, mgr Kacper Kobylski, który ukończył lingwistykę stosowaną na UMCS w Lublinie. Warsztaty skupiały się na pracy tłumacza. Uczestnicy przetestowali swoje umiejętności w tłumaczeniu wybranych tekstów ilustrujących różnice językowe i kulturowe. Ponadto uczniowie mieli okazję zaproponować tłumaczenia do piosenek oraz stworzyć napisy do fragmentu filmu.

Na koniec całą grupą wybraliśmy się na Uniwersytet Rzeszowski na wykłady prowadzone przez dr Bożenę Kochman-Haładyj, pracownicę tamtejszej Katedry Anglistyki. Uczniowie wzięli udział w wykładzie "Nature meant women to be her masterpiece - glimpses on positive aspects of women in proverbs" poświęconym angielskim przysłowiom.

W tym samym dniu odbyło się spotkanie z kierownictwem Katedry Anglistyki, na którym zostały omówione plany i formy dalszej długoterminowej współpracy między obiema instytucjami.

Koordynatorki projektu
          Małgorzata Celek i Jadwiga Łakomek