• Książki w barwach jesieni
      • JESIEŃ W BIBLIOTECE
      • Jesień jest już w pełni! Oznaki jej panowania można zobaczyć w parku, lesie… i w naszej szkolnej bibliotece.
      • Po pierwsze książki
      • Światowy Dzień Serca i Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• 04.10.2021 13:47
        • W czwartkowy pochmurny dzień, trzydziestego września, uczniowie klasy 1A i 3BP przygotowali dla swoich kolegów małą niespodziankę. Podczas trzeciej lekcji przeczytali w klasach fragmenty utworów dotyczących serca.  Ten centralny narząd układu krwionośnego stał się bohaterem spotkań z okazji obchodów Światowego Dnia Serca i Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania.

• Łącząc te dwa święta szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” zorganizowanej przez Szkołę Podstawową  nr 33 w Bytomiu oraz Szkołę Podstawową im. Powstańców Śląskich w Tworogu. Celem akcji była promocja literatury i czytelnictwa, a także poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symboliki oraz propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo - naczyniowego.

Ponieważ każdego roku około 7 milionów ludzi na świecie ma zawał serca, choroby serca są najczęstszą przyczyną śmierci w Europie, a poważny zawał serca pozostawia po sobie zniszczenia, których ciało nie jest w stanie całkowicie naprawić, dlatego propagowanie wiedzy na ten temat jest takie ważne. Zachęcamy również do zapoznania się z “Bibliografią książek podejmujących tematykę budowy, funkcjonowania i chorób serca”. W bibliotece szkolnej  przygotowana została wystawa książek poruszających to zagadnienie. Może akurat ktoś po wysłuchaniu wiersza K.K. Baczyńskiego “Serce” zapragnie dowiedzieć się czegoś więcej o tej niesamowitej maszynie. Dziękujemy młodzieży i nauczycielom za włączenie się w tą akcję.

A. Ziętek-Salwik
          A. Bałchan

• GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:00 - 14:00

WTOREK                8:00 - 14:00

ŚRODA                    8:00 - 14:00

CZWARTEK            8:00 - 14:00

PIĄTEK                   8:00 - 14:00

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE: