• Książki w barwach jesieni
      • JESIEŃ W BIBLIOTECE
      • Jesień jest już w pełni! Oznaki jej panowania można zobaczyć w parku, lesie… i w naszej szkolnej bibliotece.
      • Po pierwsze książki
      • Narodowe Czytanie „Balladyny”

• 08.09.2020 10:16
        • W sobotę 5 września 2020 roku odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Jej celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.

• W tym roku bohaterką tego wydarzenia była „Balladyna” Juliusza Słowackiego,  wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna, do dziś inspiruje twórców do ponownej interpretacji tego ponadczasowego utworu o zbrodni i karze, ale również o niepohamowanej żądzy władzy.

Uczniowie klasy 3A pod opieka mgr Aliny Ziętek-Salwik, stanęli przed zadaniem przeczytania fragmentów tekstu z podziałem na role, przez szkolny radiowęzeł. W poniedziałek (7 września 2020) wcielili się w postacie szlachetnego Kirkora, pięknej Aliny, bezwzględnej Balladyny i kochającej matki Wdowy. Kto słyszał ten wie, że świetnie im poszło. Gratulacje!

• GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:00 - 14:00

WTOREK                8:00 - 14:00

ŚRODA                    8:00 - 14:00

CZWARTEK            8:00 - 14:00

PIĄTEK                   8:00 - 14:00

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE: