• Zagraliśmy z głową - 29. finał WOŚP

• 03.02.2021 06:35
      • Kolejny raz się udało. Zebraliśmy ok. 33000 zł!!!. 30 wolontariuszy  (w tym 28 uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej) kwestowało w Kolbuszowej, Kolbuszowej Górnej, Kolbuszowej Dolnej, Weryni, Cmolasie, Trzęsówce, Majdanie Królewskim. Lipnicy, Mechowcu i Dzikowcu. Niektórych wolontariuszy można było spotkać od wczesnych godzin porannych do wieczora, dlatego zawartość puszek była imponująca. Julka Skowrońska  i Ola Rudny (3b) zebrały wspólnie ponad 6 500 zł. Dzięki życzliwości i hojności mieszkańców powiatu kolbuszowskiego w puszkach wolontariuszy znalazło się ok. 26 000 zł.

• Uruchomiliśmy również sztabową e – skarbonkę, do której zebraliśmy 910 zł. Ponadto e - skarbonkę założył p. Daniel Nowak z MOBI Taxi Kolbuszowa i zebrał - 1040 zł.

Ale to nie wszystko. Pomimo obostrzeń epidemicznych udało się sztabowi WOŚP wraz z partnerami, tj. Fundacją Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek” oraz Kolbuszowskim Klubem Nordic Walking zorganizować kilka inicjatyw.

9 puszek stacjonarnych ulokowano w Publicznym Przedszkolu nr 1 w Kolbuszowej, Niepublicznych Przedszkolach i Żłobkach „Słoneczny Zakątek” w Kolbuszowej na ul. Handlowej i na ul. Jana Pawła II, w Majdanie Królewskim, w Głogowie Młp. oraz w Łańcucie. 3 puszki stanęły w sklepach AGAVI, AGAVI 2 oraz KRIS w Cmolasie. Do  puszek  zebraliśmy 4565,25 zł. Serdecznie dziękujemy kierownikom żłobków, sklepów, a przede  wszystkim darczyńcom.

Na  aukcji gadżetów WOŚP na  Allegro można było wylicytować m.in. koszulkę Asseco  Resovii z autografami zawodników tej drużyn oraz gadżety WOŚP (koszulki, kalendarze, a nawet skarpetki). Dzięki aukcjom zebraliśmy 675 zł. Licytacja ciągle trwa – zapraszamy. Podobnie jak do licytacji przejażdżki z Kolbuszowskim Mikołajem – aukcje dostępne na Allegro WOŚP.

Spacer po Kolbuszowej w atmosferze WOŚPowej – przygotowany głównie przez Anię Idzior z 3b i Karola Wesołowskiego – zachęcił mieszkańców Kolbuszowej do aktywności na świeżym powietrzu. Osoby, które najlepiej rozwiązały quiz o WOŚP, otrzymają nagrody od jednego z naszych sponsorów – Fletcher House z Rzeszowa.

Ważnym wydarzeniem tegorocznego finału był I Kolbuszowski Bieg policz się z cukrzycą (w Polsce jest to już XV edycja tego biegu). Bieg zorganizował  Kolbuszowski Klubu Nordic Walking,  Fundacja Wspierania i Organizacji Czasu Wolnego „Chlebek” oraz Nadleśnictwo Kolbuszowa. W biegu (marszu z kijkami lub spacerze) na dystansie 6 km uczestniczyło  75 uczestników. Podczas biegu do puszek wolontariuszy trafiło ponad 2000 zł. Udział w biegu wzięła  p. Marszałek Ewa Draus, a p. Burmistrz Miasta i Gminy Kolbuszowa - Jan Zuba, który także był obecny na „Białkówce” obiecał, że pobiegnie za rok. Uczestnicy biegu otrzymali  upominki z UMiG Kolbuszowa oraz od BARTMAX z Rzeszowa i czapki Fundacji „ Chlebek”.
        P. Janusz Karkut wsparł uczestników biegu smacznymi wyrobami, a Karol Wesołowski poczęstował pyszną gorącą herbatą.

Wszystkim wspierającym, kwestującym, liczącym pieniądze w sztabie, sponsorom, patronom kolbuszowskiego finału oraz mieszkańcom powiatu kolbuszowskiego bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie. Za drugie, zdrowe śniadanie ufundowane dla wolontariuszy dziękujemy Dawton.

Do zobaczenia na kolejnym wspólnym orkiestrowym graniu.