• Kim jest data scientist?

• 14.06.2016 23:18
      • Czym zajmuje się broker informacji? Gdzie można spotkać trendsetterów czy coolhunterów? Na te i na wiele innych ciekawych pytań można było uzyskać odpowiedź na konferencji New Media Meeting, zorganizowanej w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie 14 czerwca 2016.
      • Nowe media, marketing w Internecie, grafika i fotografia - takie tematy  zostały przybliżone  uczniom klasy 1B i 1C, którzy wzięli w niej udział. Młodzież uczestniczyła w panelu pod tytułem: Komunikacja wizualna i wizerunkowa – mówienie obrazem. Wysłuchała prelekcji m.in. na temat budowania własnego wizerunku, videomarketingu, roli brandingu (budowanie świadomości marki) w życiu codziennym, najnowszych trendów w e-marketingu.

Dr Anna Martens, współorganizator konferencji, w czasie otwarcia spotkania podkreśliła, że jego celem było przybliżenie młodym ludziom najważniejszych i najciekawszych zjawisk, technologii i narzędzi, dotyczących nowych mediów i komunikacji wizualnej, w kontekście umiejętności istotnych na rynku pracy. Dlatego do współpracy zaproszono firmy, które działają na tym rynku i znają jego problemy. Wśród zaproszonych gości był dr Wiktor Cwynar – prezes zarządu Splentum, firmy zajmującej się gromadzeniem, organizowaniem i udostępnianiem danych, głównie z obszaru finansów, Mateusz Kustra z RS Group Dom Mediowy, Michał Ręczkowicz z PrimeBit Studio, Paulina Kawa z Life Roots.

Uczestnicy konferencji na pewno byli zadowoleni z ciekawych wykładów, które przybliżyły problemy rynku pracy i stanowić mogą źródło inspiracji do aktywnego kierowania swoją ścieżką kariery. Tym bardziej, że prelegenci to osoby bardzo młode, które już odniosły sukces w biznesie.

Agnieszka Bałchan