• Scenariusz lekcji wychowawczej o przyjaźni/patriotyzmie/odpowiedzialności….

• 04.05.2021 14:06
      • W piątek 23 kwietnia o godzinie 11.20 klasa 2BG przygotowała godzinę wychowawczą poświęconą patronowi naszej szkoły – Jankowi Bytnarowi...

Link do lekcji:
      • ...Podczas tej lekcji wybrani uczniowie przygotowali materiały, w których zaprezentowali najważniejsze momenty z życia Janka. Na początku Catherine Bogacz  przybliżyła  informacje dotyczące życia i działalności Bytnara. Następnie Marcelina Magda i Magdalena Kubiś szczegółowo opowiedziały o dzieciństwie Rudego. Po wysłuchaniu tej części Oliwia Kosiorowska i Wiktoria Tylutka przedstawiły, w jakich akcjach podczas II Wojny Światowej bohater brał udział. W dalszej części zajęć Oliwia Komaniecka zadeklamowała „Hymn Szarych Szeregów” autorstwa Tomasza Jaźwińskiego. Następnie Catherine Bogacz wraz z Marceliną Magdą, MagdalenąKubiś, Wiktorią Tylutką i Oliwią Kosiorowską wprowadziły wszystkich w okoliczności aresztowania i śmierci Rudego. Uczniowie poznali fakty z ostatnich chwil życia bohatera. Następnie Olga Borowska wyrecytowała wiersz pt. „Elegia o chłopcu polskim” autorstwa Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Pod koniec lekcji Wiktoria Tylutka przybliżyła informacje, jak nasz patron został upamiętniony po śmierci. Na zakończenie Pani Jagoda poprowadziła dyskusję  klasową podsumowującą informacje przedstawione podczas lekcji. Uczniowie wyrażali swoje przemyślenia i odczucia na temat postawy i wartości moralnych, którymi kierował się Janek Bytnar. Podsumowaniem zajęć był interaktywny quiz o Janku Bytnarze przygotowany przez Monikę Kaszę i Kingę Nawój.

Kamila Kicińska, 2BG