• DOBRY POMYSŁ 2016

• 09.03.2016 10:31
      • Projekty w ramach programu edukacyjnego „DOBRY POMYSŁ 2016” finansowanego przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej

• „Strzelectwo sportowe – opanowanie i odpowiedzialność” – nabór chętnych do udziału w projekcie do 15 marca 2016 r.

Cel projektu: wspieranie aktywności i rozwoju zainteresowań młodzieży LO w Kolbuszowej w zakresie strzelectwa sportowego; pobudzanie do aktywności poprzez zachęcanie do udziału w pozalekcyjnych zajęciach strzeleckich; nabywanie nowych umiejętności oraz praca nad cechami, takimi jak: koncentracja, opanowanie, odpowiedzialność, praca zespołowa; aktywizowanie środowiska uczniowskiego poprzez organizację wspólnych wyjazdów; integracja społeczności szkolnej oraz ukierunkowanie na zdrową rywalizację poprzez organizację szkolnych zawodów strzeleckich.

Autorzy projektu: mgr Adam Kozubal, mgr Władysław Koźmic

„JESTEM STĄD. Śladami rodziny Bytnarów i Rechulów.”

Cel projektu: gromadzenie wiedzy na temat tradycji, historii regionu Kolbuszowszczyzny; gromadzenie informacji dotyczących znanych i cenionych postaci Kolbuszowszczyzny; popularyzowanie historii regionalnej; popularyzowanie wartości, którym był wierny Janek Bytnar (patron szkoły); uświadomienie uczniom LO w Kolbuszowej więzi z regionem, z wartościami, w których się wychowali, i które ukształtowały ich osobowość, bo wiedza ta daje człowiekowi poczucie własnej wartości oraz pewności celów, do których człowiek dąży.

Autorzy projektu: mgr Wanda Jasińska, mgr Małgorzata Miąso

„Biologiczno-chemiczne podróże edukacyjne ‘Klubu Młodych Odkrywców’”

Cel projektu: połączenie metod IBSE stosowanych w ramach zajęć „Klubu Młodych Odkrywców” z bezpośrednim kontaktem uczniów z różnorodnością adaptacji roślin; udział w profesjonalnych warsztatach chemicznych; poznanie funkcjonowania oczyszczalni ścieków, procesów biotechnologii tradycyjnej w zakładzie produkcyjnym, procesów biotechnologii stosowanej; poznanie oferty akademickiej uczelni wyższych.

Autorzy projektu: mgr Krystyna Wilk, mgr Monika Kabała