• Szkolny Dzień Mediacji
        • Szkolny Dzień Mediacji

        • 20.10.2017 14:05
        •     19.10.2017 roku to bardzo ważna data w kalendarzu działań naszej szkoły. W tym dniu obchodziliśmy Szkolny Dzień Mediacji.

        •    Konflikty są nieodłączną częścią naszego życia. Trudno ich uniknąć, chociaż wiele osób bardzo by tego  chciało. Wywołują stres, często zostawiają rysę na naszym wizerunku.

               Mediacja to inaczej metoda rozwiązywania sporów, w której uczestniczy bezstronny i neutralny mediator. Pomaga on stronom konfliktu we wzajemnej komunikacji, określeniu interesów i kwestii do dyskusji a także osiągnięciu wspólnie akceptowalnego konsensu. Proces ten ma charakter dobrowolny, poufny i nieformalny. Przedmiotem mediacji mogą być na przykład: spór o zapłatę, sprawy rodzinne (rozwód, separacja, ustalenie kontaktów z dzieckiem), sprawy dotyczące sporów sąsiedzkich, sprawy pracownicze, rozwiązanie lub niewykonanie umowy, ale w dużej mierze  konflikty rówieśnicze i szkolne.

              Dzień ten był dla nas doskonałą okazją do wypromowania inicjatywy jaką są mediacje rówieśnicze. W tym celu przygotowaliśmy wystawę poświęconą tematyce mediacji, we wszystkich klasach I odbyły się spotkania z mediatorami rówieśniczymi, których celem było zapoznanie młodzieży z założeniami mediacji oraz specyfiką pełnionej przez nas funkcji. Podczas przerw rozdawaliśmy ulotki i słodki poczęstunek ze specjalnym przesłaniem dla każdego ucznia i pracownika szkoły.

              O tym, jak ważna jest mediacja w codziennym życiu, pokazuje znane przysłowie „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”. Dlatego jeśli nie potrafimy z kimś dojść do porozumienia, warto sięgnąć po bezstronnego „sędziego”, który być może zaradzi problemowi. Warto rozmawiać – to przesłanie Międzynarodowego Dnia Mediacji nigdy nie straci na aktualności. 

                              Szkolni mediatorzy rówieśniczy wraz z opiekunem

        • Wróć do listy artykułów
      • Pedagog szkolny

      •  

        "Młodzi mają różne własne sprawy, własne zmartwienia, własne łzy i uśmiechy, własne młode poglądy i młodą poezję. Często ukrywają przed dorosłymi, bo się wstydzą, nie ufają, bo boją się, żeby się z nich nie śmieli."


                / Janusz Korczak - Prawidła życia, Wybór pism T. IV s. 8/

         

         

        O mnie...

         

        Nazywam się Ewa Pindel. Jestem absolwentką studiów pedagogicznych
        o specjalizacji 
        psychoprofilaktyka społeczna Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz studiów podyplomowych z zakresu terapii pedagogicznej 
        ( Uniwersytet Rzeszowski) i 
        doradztwa zawodowego  (Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu). Już podczas studiów nabywałam doświadczenia w ramach pracy w charakterze wolontariusza w Świetlicy Socjoterapeutycznej  "KARAN" oraz Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie. Po studiach magisterskich odbyłam 8- miesięczny staż    w Domu Dziecka nr. 2 w Rzeszowie. Obecnie pełnię funkcję pedagoga szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Interesuję się psychologią, coachingiem kariery, doradztwem zawodowym. W wolnych chwilach chodzę do teatru, kina, czytam książki. 

              Moim życiowym mottem jest:                  " Najlepszą drogą do poznania samego siebie jest pomoc udzielana drugiemu człowiekowi".

         

         

         

    •        

      Kontakt


      telefon: 2271 - 545, wew.28

      email:ewa.pindel@lokolbuszowa.pl


      •     Godziny Pracy

      • Poniedziałek   8:15 - 14:15

        Wtorek:       8:15 - 14;15

        Środa:         8:00 - 9:00 konsultacje

                            9:00 - 11:30

        Czwartek:  8:15 - 13.15

        Piątek :       8:15 - 10;45