• Projekty eTwinning

• Grupa języka francuskiego z klasy 1 d oraz kilka uczennic z klas 1a i 1b rozpoczęła realizację projektu ewinning „Partager c'est multiplier”. Jego celem jest stworzenie uczniom możliwości wykorzystania języka francuskiego w kontaktach z rówieśnikami ze szkół europejskich. Naszymi partnerami są szkoły z Grecji, Rumunii, Portugalii, Azorów (wyspy przynależące do Portugalii). Mamy nadzieję, że projekt będzie okazją do poznania sposobu życia młodzieży w tych krajach, ich zainteresowań oraz tradycji i historii ich krajów.
          Wszyscy uczniowie będą pracowali na platformie TwinSpace poszerzając swoje umiejętności informatyczne oraz komunikując się za pomocą nowych technologii

**********************************************

Nowy projekt eTwinning!

Rozpoczynamy realizację nowego projektu etwinning „VENEZ chez NOUS”.
          Projekt będzie realizowany z czterema szkołami europejskimi
          z Włoch, Rumunii, Portugalii i Bułgarii.

Projekt etwinning jest dla uczniów okazją do udoskonalenia umiejętności językowych, poznania rówieśników z innych krajów Europy, rozwijania umiejętności miedzykulturowych, poznania różnorodności tradycji innych krajów europejskich.

Praca w projekcie będzie polegała na przygotowaniu informacji o sobie, o szkole, mieście i regionie, w którym mieszkamy, polskich tradycjach i zwyczajach. Wspólnie z uczestnikami projektu stworzymy bloga internetowego, na którym znajdą się artykuły i komentarze uczniów. Uczniowie będą komunikować się w języku francuskim na platformie TwinSpace (m.in. poprzez chat, na forum).

Projekt ten będzie realizowany przez grupę międzyklasową uczniów naszego liceum.

Zachęcam serdecznie do udziału w projekcie. :)

Magdalena Baran

koordynator projektu