• Wiosna w bibliotece ;)
      • ... a okładki mają w kwiatki
      • Godzina czytania jest godziną skradzioną z raju
        Thomas Wharton
      • Po pierwsze książki
      • Świąteczne Targi Książki w Rzeszowie

• 21.11.2023 13:41
        • W tym roku, uczniowie LO w Kolbuszowej mieli okazję uczestniczyć w Świątecznych Targach Książki w Rzeszowie, które odbyły się w piątek, 17 listopada 2023 roku. Była to niezapomniana przygoda dla miłośników literatury, którzy mogli zobaczyć najnowsze wydania, spotkać się z autorami i wymienić się opiniami z innymi czytelnikami.
        • Targi były pełne kolorowych okładek,  niepowtarzalnego zapachu nowych książek i szelestu kartek, który pobudzał zmysły i zachęcał do odkrywania nowości wydawniczych. Uczniowie mieli możliwość wybrać książki według własnych zainteresowań i gustów, a także skorzystać z atrakcyjnych promocji i rabatów. Niektórzy nawet zdobyli autografy swoich ulubionych pisarzy!

Uczestniczyli również w spotkaniu autorskim z Januszem Leonem Wiśniewskim, znanym i cenionym pisarzem, naukowcem i publicystą, autorem takich bestsellerów jak "S@motność w sieci", “Los powtórzony”, “Czułość oraz inne cząstki elementarne”. Pisarz opowiadał o najnowszej książce “Stany splątane” oraz swojej twórczości, inspiracjach i pasjach. Jego opowieści były pełne humoru, mądrości i ciekawostek. Uczniowie mogli się dowiedzieć, jak powstają jego bestsellery, jakie są jego ulubione książki i co myśli o literaturze współczesnej. To było niezwykłe spotkanie z wyjątkowym człowiekiem i znakomitym pisarzem.

Wycieczka była nie tylko okazją do poszerzenia horyzontów i wzbogacenia kultury, ale także do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Uczniowie wrócili do domu zadowoleni, pełni wrażeń i z torbami pełnymi książek. To był naprawdę udany wyjazd!

• GODZINY

• PONIEDZIAŁEK     8:15 - 14:15

WTOREK                8:30 - 14:30

ŚRODA                    8:15 - 14:15

CZWARTEK            8:15 - 14:15

PIĄTEK                   8:15 - 14:15

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.

Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

• KONSULTACJE:

Środa: 14:15 - 15:15

• COGITO Miesięcznik dla uczniów liceów i techników

• Zapraszamy do zapoznania się z ostatnimi numerami czasopisma specjalnie prenumerowanego dla Was. Czasopismo zawiera bardzo wiele ciekawych informacji, próbne arkusze maturalne i opracowania lektur.

A oto co tam znajdziecie:

6/2023 CZERWIEC

• Studenckie radio trampoliną do ... sukcesu