• 100. rocznica urodzin patrona szkoły
        • Dziękujemy z całego serca i życzymy dalszych sukcesów!

Gratulujemy Mateuszowi Bańce kolejnego tytuł laureata - 3 miejsce w eliminacjach centralnych VIII Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie w Białymstoku.

Zawody odbyły się 15 kwietnia 2023 r., obejmowały 3 części. Mateusz uzyskał bardzo dobre wyniki z testu pisemnego z całość materiału nauczania wiedzy o społeczeństwie jak i ze szczegółowych zagadnień na temat instytucji i ważniejszych organów UE. Zwycięsko wyszedł również z rozgrywki ustnej – w bieżącym roku, po dłuższej przerwie z powodu pandemii, powrócono do Quizu , w którym na pytania prowadzącego odpowiadało 10. najlepszych zawodników .Wynik dla absolwenta naszego liceum to 10 na 10 punktów do zdobycia.

•               Ogólnopolski Ranking Liceów 2023
          • Ogólnopolski Ranking Liceów 2023

W ogólnopolskim rankingu liceów 2023 roku, który zorganizowany został przez portal WaszaEdukacja.pl, wzięło udział 1869 liceów. Liceum Ogólnokształcące im. Janka Bytnara w Kolbuszowej kolejny rok zajmuje wysokie miejsce w rankingu Ogólnopolskim i Wojewódzkim.

Przy tworzeniu rankingu liceów, uwzględnione zostały różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i kompleksowe podejście. Na liście znalazły się wyniki z egzaminów maturalnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym, wyniki z ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej (EWD) z lat 2020-2022

• Wojewódzkie zawody strzeleckie "O srebrne muszkiety"

Uczniowie sekcji strzeleckiej działającej przy LO w Kolbuszowej brali udział w wojewódzkich zawodach "O srebrne muszkiety", które odbyły się 26.04.2023r. w Rymanowie. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Karolina Suska (kapitan), Wiktoria Plis oraz Kaja Salach. Drużynę chłopców reprezentowali Piotr Wawrzonek (kapitan), Kacper Szamraj oraz Paweł Rydzy. Uczniowie w kategorii dziewcząt oraz chłopców zajęli drugie miejsca. Trenerem sekcji strzeleckiej jest kierownik strzelnicy p. Zbigniew Dziuba.

• Piłka nożna

W dniu 26.04.2023 r. w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej odbyły się zawody powiatowe w piłkę nożną, znakomicie zaprezentowali się w nich nasi uczniowie.
            Piłka nożna - Obrazek 1
        • DEUTSCH MACHT SPAβ

Dnia 20 kwietnia 2023r. LO w Kolbuszowej oraz w SP nr 1 w Kolbuszowej zorganizowały wspólnie XII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego „Deutsch macht Spaβ”. Tegoroczna edycja odbyła się w LO w Kolbuszowej. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów z 9 szkół powiatu kolbuszowskiego.

Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej w Raniżowie, Szkoły Podstawowej w Widełce, Szkoły Podstawowej nr 1 w Kolbuszowej, Szkoły Podstawowej nr 2 w Kolbuszowej, Szkoły Podstawowej w Kolbuszowej Górnej, Szkoły Podstawowej w Niwiskach, Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej, Zespołu Szkół Agrotechniczno- Ekonomicznych w Weryni oraz Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Patronat honorowy sprawowali:

Czwartek 25.04.2024

• Media społecznościowe