• DOBRY POMYSŁ 2015

• 09.03.2016 10:25
      • Program edukacyjny „DOBRY POMYSŁ 2015” finansowany przez Regionalną Fundację Rozwoju „Serce” w Kolbuszowej
        1. „Monitoring powietrza w Kolbuszowej i okolicach”

Cel projektu: Aktywizacja uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Kolbuszowej na zajęciach koła fizycznego w kierunku działalności dla środowiska oraz kształtowania umiejętności przeprowadzania pomiarów i ich opracowywanie.

Autor projektu: mgr Krystyna Zembrowska

1. „Aktywnie po zdrowie”

Cel projektu: Promocja zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej (uczniów, rodziców, pracowników szkoły); upowszechnianie programów profilaktyki zdrowotnej i działań realizowanych na rzecz promocji zdrowego stylu życia; podejmowanie działań obejmujących aktywność fizyczną oraz zachęcanie do modyfikacji dotychczasowych niewłaściwych nawyków żywieniowych.

Autorzy projektu: mgr Ewa Pindel i mgr Joanna Kozubal

1. „Rower to jest świat!” – interdyscyplinarny projekt edukacyjny realizowany metodą webquest

Cel projektu: rozwijanie umiejętności uczenia się, kształtowanie zdolności naukowo-technicznych i matematycznych; poszukiwanie informacji z różnych źródeł, selekcjonowanie, opracowywanie i ocenianie ich przydatności; doskonalenie umiejętności stosowania narzędzi TI; czerpanie inspiracji z dotychczasowych osiągnięć ludzkości w zakresie technicznych wynalazków, kształtowanie umiejętności stosowania wzorów, modeli, wykresów i zestawień w celu prezentacji i argumentowania odnalezionych związków;  zachęta dla uczniów do osobistego zaangażowania się w proces poznawania i zrozumienia świata, do wzięcia odpowiedzialności za swoje uczenie się, do czerpania wiedzy i radości z praktycznych eksperymentów, dzielenia się doświadczeniem z innymi.

Autor projektu: mgr Małgorzata Gołębiowska